Zastanawiałem się jak można obniżyć koszty pośrednictwa w handlu płodami rolnymi, czyli to co jest obecnie zmorą w polskim rolnictwie. Doszedłem do wniosku, że obecna sytuacja spowodowana jest następującymi czynnikami:
? Po pierwsze utrudniony jest kontakt między producentami i odbiorcami przez co nie można szybko znaleźć drugiej strony oferującej lepsze warunki interesującej nas transakcji (obecnie za taką usługę trzeba zapłacić pośrednikowi).
? Kolejnym problemem jest utrudniony dostęp do szerokiego rynku odbiorców, z którymi można by negocjować warunki sprzedaży a tym samym uzyskać lepszą cenę.
? W końcu wysokie jest ryzyko spotkania nieuczciwego kontrahenta, co generuje dodatkowe koszty prowadzonej działalności.
Rozwiązanie, które przyszło mi do głowy to internetowa giełda rolna, która umożliwiałaby wystawienie swoich produktów na sprzedaż szerokiemu rynkowi sprawdzonych odbiorców. Giełda taka powinna mieć wbudowaną możliwość komunikacji między kontrahentami (rodzaj czata przez który szybko można by ustalić warunki transakcji) oraz system ocen i komentarzy umożliwiający wyeliminowanie nieuczciwych kontrahentów (ale także budowanie własnej marki).
Dlatego postanowiłem stworzyć zupełnie darmową Internetową Giełdę Ogłoszeń Rolnych (IGOR.PL), która moim zdaniem pomoże przynajmniej częściowo wyeliminować wymienione wyżej problemy. Pragnę podkreślić, że portal nie generuje żadnych zysków finansowych (jest bezpłatny i pozbawiony reklam).