Administratorzy grupy

 • Ikonka

Opłacalność produkcji warzyw

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 3 lat, 3 mies. temu

Opłacalność produkcji warzyw

opłacalność produkcji warzyw ekologicznych ?

 • Ikonka Użytkownik Maciej napisał 7 lat, 10 mies. temu:

  Zachęcam do dyskusji: jak zwiększyć i jak promować opłacalność swoich produkty, aby ekologia stała się głównym żródłem dochodu:)

 • Ikonka Użytkownik Piotr napisał 7 lat, 10 mies. temu:

  Początki na pewno będą bardzo trudne. można rozpocząć od współpracy z funkcjonującymi w internecie sklepami, które mają już swoich stałych klientów.Może warto pomyśleć o sprzedaży przaz internet, teraz to przecież skarbnica wiedzy. To z pewnością przyczyni się z czasem do wzrostu dochodowości.

 • Ikonka Użytkownik damian napisał 7 lat, 10 mies. temu:

  Witam skoro chodzi o oplacalność warzyw ekologicznych jest ona napewno spora ale jest maly mankament jak to w zyciu bywa cos za cos lub cos kosztem czegos, wiadomo cena bedzie wyzsza ale zbiory jesli wogole benda to moga pozostawiac wiele do zyczenia bo moze byc roznie z jakoscia i ze szkodami powstalymi w wyniku zerowania owadow, ogolnie walka z kazdym rodzajem agrofagow w przypadku warzyw ekologicznych jest to bardzo powazny klopot.

 • Ikonka Użytkownik Maciej napisał 7 lat, 8 mies. temu:

  dziękuje wszystkim zainteresowanym, też uważam że sprzedaż przez internet w tych czasach to coś :) Zachęcam do dalszej dyskusji!Pozdrawiam

 • Ikonka Użytkownik gospodarz napisał 5 lat, 3 mies. temu:

  A ja myślę, że jest tak dużo sklepów ekologicznych, że trzeba postawić na własne produkty z ekologicznych warzyw, które ktos sobie wyprodukuje. Na rynku, nawet internetowym, jest tysiące marchewek, ale jak się z nich zrobi, nie wiem, bitą śmietanę ;) to juz niewiele osób wpadnie na ten pomysł i klient się znajdzie. Oczywiście ważna jest promocja.
  Dla mnie, po wielu przemyśleniach, warzywa ekologiczne same w sobie nie sa jakimś wielkim osiągnięciem. Ni chyba, że osiągnięciem jest wyprodukowanie eko marchwi bez połyśnicy i tym podobnych ;)

 • Ikonka Użytkownik jacek napisał 5 lat, 3 mies. temu:

  Gospodarzu a co powiesz na to ze warzywa bio czy ziemniaki bio są 2-4 krotnie droższe niż konwencjonalne. Nie wydaje się tyle na nawozy i środki ochrony roślin a ponadto są jeszcze niewielkie dopłaty. W Niemczech klienci poszukują bo bo chcą żyć długo długo długo. ..

 • Ikonka Użytkownik gospodarz napisał 5 lat, 3 mies. temu:

  Nie jestem pewien czy jedzenie bio-żywności warunkuje długie życie.

  Żywność ekologiczna jest droższa ponieważ to nie jest ogródek u babci za stodołą.
  Po pierwsze trzeba odczekać przynajmniej 3 lata bez upraw bo ziemia musi byc wolna od chemii. Przy tym corocznie będziemy gościć ekipę z inspektoratu.
  Gdy juz uda nam się wystartować z produkcją eko, rosliny bez chemii czy nawozów są mniej plonujące, mniej odporne na warunki pogodowe, choroby czy szkodniki więc teoretycznie i praktycznie plony sa mniejsze. No ale wolne od toksyn, z wyraźniejszym i naturalnym smakiem.
  To nic, że plamka jest tu czy tam…
  Poza tym:
  fakt, że nie wydaje się pieniędzy na ochronę i nawozy wcale nie oznacza małokosztownej uprawy. Koszty są większe, bo jeśli nie mozna stosować chemi na chwasty, trzeba pielić, wyszukiwać chorych roślin i je usuwać, żeby nawet nie stracić całej uprawy. Musi to ktos robić, więc koszt herbicydu idzie w kosz osób pielących…
  Uprawy są bardziej ryzykowne a ryzyko również kosztowac musi.
  Śmiem tez twierdzić, że i tak większość zwyżki cenowej biorą pośrednicy, bo moda na eko trwa i zawsze znajdą się tacy, co chcą zarobić.

 • Ikonka Użytkownik agrowerdykt napisał 4 lat, 5 mies. temu:

  Widziałem uprawę eko połączoną z agroturystyką. Rynek zbytu sam się utworzył. Wszystko się pięknie kręci, choć masz rację – roboty przy eko jest sporo więcej.

 • Ikonka Użytkownik dynamical napisał 3 lat, 5 mies. temu:

  Ja juz dawno nie bawie sie w produkcje warzyw ekologicznych. Prowadzę mały sklepik i tam jednak kluczem jest cena, a jeśli chodzi o fajne pasty warzywne z eko sadów, to zamawiam je w tym miejscu: http://www.rogowski.net.pl/nowy-produkt-pasty-warzywne/pasty-warzywne/ Jest tam naprawdę duzy wybór produktów no i fajny kontakt z dostawcą…

Zgłoś problem ze stroną