Administratorzy grupy

 • Ikonka

Maszyny, urządzenia i akcesoria do nawożenia i nawadniania roślin

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 4 lat, 3 mies. temu

Maszyny, urządzenia i akcesoria do nawożenia i nawadniania roślin

Taśma kroplująca

 • Ikonka Użytkownik abcnawadniania napisał 5 lat, 8 mies. temu:

  Chciałbym poznać wasze opinie i porady odnośnie wyboru taśmy kroplującej do nawadniania ogórków , truskawek upraw pod osłonami. Jaką najlepiej wybrać ?Z której jesteście zadowoleni i mogli byście ją polecić.
  Czekam na wasze opinie.

 • Ikonka Użytkownik marcin kropka napisał 4 lat, 11 mies. temu:

  Strasznie późno trafiłem na forum ale mogę Ci odpowiedzieć na bazie własnego doświadczenia z linią kroplującą kupioną na znanym portalu aukcyjnym ;)

  1 Obieg jest zamknięty na ślepo, wystarczy zagiąć wąż kroplujący i zacisnąć odpowiednim zaciskiem dostarczanym przez sprzedawcę. Można się pobawić i zrobic jakieś zaślepki.

  2 Nawadnia prawie tak samo na początku jak i na końcu linii, różnica jest bardzo niewielka (mam linię długości 40 m)

  3 Kolanek nie potrzeba, wąż daje się wyginać, ale nie można zbyt mocno.Przy mocnym wygięciu, co jest normalne, następuje przewężenie i spadek ciśnienia za przewążeniem.

  4 Ciśnienie wody z kranu jest wystarczające, pod warunkiem, że ciśnienie z sieci jest w miarę stabilne (u mnie spada niekiedy do 1 atmosfery, wtedy mocno zmniejsza się wydajność linii kroplującej)

  5 Ja mam nie wkopane w ziemię. Przy wkopaniu mogą zamulić się otwory kroplujące. Ponadto, jeżeli rośliny już rosną, to można uszkodzić ich system korzeniowy przy kopaniu rowka pod wąż. Sprzedawca linii kroplującej sprzedaje równocześnie odpowiednie uchwyty (można też wykonać je samemu z drutu), które utrzymują wąż w żądanym miejscu.

  U mnie linia funkcjonuje już drugi rok, i jestem z niej bardzo zadowolony.

  Linię można zwijac na zimę ale nie jest to konieczne ponieważ resztki wody z linii kroplującej same ściekają z węży przez otwory, a materiał jest odporny na promienie UV jak i na niskie temperatury. Jedną zimę mi to wytrzymało. Nie wiem jak będzie dalej ;)

 • Ikonka Użytkownik kuba napisał 4 lat, 11 mies. temu:

  Linia kroplująca dobra rzecz. Osobiście odradzam samodzielne montowanie, kombinowanie itd linii bo zazwyczaj jest tak, że coś zrobi sie źle i zamiast zaoszczędzić zwiększa się nakłady.
  Lepiej kupić materiał dobrej firmy i mieć spokój na kilkanaście lat. A teraz firmy sprzedające taki osprzęt często robią za darmo projekt nawodnienia specjalnie pod konkretne wymagania:-) Tutaj robocizna jest jest niestety najdroższa. Można więc poprosić o projekt linii a założyć samemu

 • Ikonka Użytkownik adamp napisał 4 lat, 3 mies. temu:

  linie kroplujące są coraz tańsze i lepsze. Ja mam na polu z truskawkami. Nie jest to duże pole ale nie wyobrażams obie lania wszystkiego z…nie wiem węża a jednak podlewane truskawki są o wiele smaczniejsze, większe no i wcześniejsza. Załapują się na droższą cenę.
  Macie jakieś sprawdzone firmy oferujące linie kroplujące. Moja jest już paroletnia i czas też rozwinąć linię

Zapisz się do newslettera