Administratorzy grupy

 • Ikonka

Brokuł; kalafior; kalarepa; kapusta brukselska; kapusta głowiasta biała; kapusta głowiasta czerwona;

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 4 lat, 4 mies. temu

Brokuł; kalafior; kalarepa; kapusta brukselska; kapusta głowiasta biała; kapusta głowiasta czerwona; kapusta pekińska; kapusta włoska

brokuł jesienny

 • Ikonka Użytkownik kamil kołaczkowo napisał 4 lat, 5 mies. temu:

  Witam.

  Jaką odmianę brokuła polecacie na zbiór jesienny. Ja mam zawsze Forester. Jestem w sumie zadowolony ale chciałbym jeszcze coś. Macie polecane odmiany, któe Wam się sprawdzają?

 • Ikonka Użytkownik pomidorry napisał 4 lat, 5 mies. temu:

  Hej
  A patrzyłeś na odmiany Sakaty. W brokuły są bardzo mocni. Zernij na Parthenona. Tworzy ciemnozielona róże z odcieniem stalowym. Do przemysłu często jest wybierany.
  Pozdr

 • Ikonka Użytkownik ogórki napisał 4 lat, 5 mies. temu:

  Tak, Panthenon sadzony w zagęszczeniu ok 30 tys. roślin na hektarze powinny przypada od końca czerwca do 15-17 lipca da dobry plon jesienny. Do tego jest tolerancyjny na mączniaka rzekomego, czerń krzyżowych oraz czarną zgnilizną kapustnych.

  A co sądzicie o brokule Batorym Syngenty. Podobno nowość. W tym roku nowosć czy znajomy dopiero usłyszał? Jakie ma zalety, wady jakieś? Polecacie?

 • Ikonka Użytkownik gospodarz napisał 4 lat, 5 mies. temu:

  ja polecam odmianę Tiburon. Odmiana polecana na późnoletni i jesienny zbór. Ma średniej wielkości ciemno zielone pączki odporne na wykwitanie. Brak tendencji do tworzenia pustych komór w głąbach. Idealna do przemysłu i jeszcze stosunkowo tanie nasiona.

  A coś o Stromboli wiecie? Jest wczesnowiosenna ale fajnie podobno wychodzi wczesną jesienią jako poplon.
  Ktoś uprawiał?

Zapisz się do newslettera