Administratorzy grupy

• Ikonka

Burak ćwikłowy; marchew; pietruszka korzeniowa; seler korzeniowy; skorzonera

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 4 lat, 6 mies. temu

Burak ćwikłowy; marchew; pietruszka korzeniowa; seler korzeniowy; skorzonera

seler na pęczki

• Ikonka Użytkownik top rolnik napisał 4 lat, 6 mies. temu:

Co powiedzie o uprawie selera na pęczki? Chcę sprzedawać młode selery wiązane, myte, nieco przygotowane. Kiedyś robił to mój znajomy a ja chciałem to dać pod niskie tunele i sprzedawać na wiosnę czy wczesne lato.
    Rozsada rośnie

• Ikonka Użytkownik adamp napisał 4 lat, 6 mies. temu:

Ja ze dwa lata temu miałem Zagłobę. Dobrze plonujący, w tunele, pod niskie osłony ale i też na pole. Wczesny. Zbiory były dobre i łatwe bo ma płytkie korzenie i małą powierzchnię liści. Liście wzniesione, mocne. Ma też gładką, jasną skórkę, natomiast wewnątrz to biały miąższ bez pustych przestrzeni i przebarwień.
    Byłam zadowolony. Cena była porównywalna z innymi. Całkiem zadowalająca. Miałem hurt na giełdzie.

• Ikonka Użytkownik martynap napisał 4 lat, 6 mies. temu:

Tak, ja ze dwa lata temu miałam masę selera małego na pęczki. Wysyłałem na zachód. Miałem je pod niskimi tunelami, gęsto nasadzone. Wyrywałem, obmywałem wodą z węża i wiązałem w pęczki. Wszystko ślicznie poszło. Cena była zadowalająca a nawet bardziej niż zadowalająca. Niestety przyplątało mi się coś i mam wyłączone pole na selera.
    I nie patrzyłem na odmianę. Kupiłem wtedy najtańszą – nie produkowałem sam rozsady, i wszystko zeszło. Warzywa tak szybko i krótko rosły, że żadne parcienie, puste przestrzenie itd im nie groziło więc nie przejmowałem się.
    Ja polecam, jak znajdzie się rybek zbytu, ale to jak wszędzie.

Zapisz się do newslettera