Administratorzy grupy

• Ikonka

Cebula; czosnek; por

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 4 lat, 1 miesiąc temu

Cebula; czosnek; por

cebula do uprawy ekologicznej

• Ikonka Użytkownik leon napisał 7 lat, 9 mies. temu:

Witam, Jakie odmiany cebuli proponujecie do uprawy ekologicznej?

• Ikonka Użytkownik Marek napisał 7 lat, 9 mies. temu:

polecam Imai Early Yellow i Wolf F1. Na pewno będziesz zadowolony

• Ikonka Użytkownik wanda napisał 7 lat, 9 mies. temu:

Ja zadowolona jestem z Wolf F1, Amigo F1. Polecam

• Ikonka Użytkownik wanda napisał 7 lat, 9 mies. temu:

A teraz tak mi się nasunęło co myślicie o odmianie Swift :) Słyszałam że też bardzo dobra?

• Ikonka Użytkownik nowy napisał 6 lat, 7 mies. temu:

A na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozów stosujecie ??? Opłaca się to?

• Ikonka Użytkownik leszek napisał 6 lat, 6 mies. temu:

ja sieję tylko 10ha. Ciężko z cebulą

• Ikonka Użytkownik mamakini napisał 5 lat, 2 mies. temu:

W uprawie ekologicznej, gdzie nie chcemy stosować chemicznych środków ochrony roślin, nawozów i innych związków problemy w uprawie cebuli mogą sprawiać choroby i szkodniki atakujące cebulę.
    Aby zmniejszyć ryzyko porażenia cebuli przez szkodniki czy choroby musimy pobawić się w odpowiedni płodozmian. Dobrym przedplonem dla cebuli są ogórki i fasola szparagowa. Nie powinniśmy jej natomiast uprawiać po burakach, ziemniakach, selerze i marchwi.
    Należy pamiętać, że w kraju wciąż produkty ekologiczne są znacznie droższe więc można pokusić się o próbę uzyskania wyższych dochodów z uprawy przez postawienie na ekologię, kosztem np tańszych produktów chemicznie wspomaganych, ale w większej ilości.
    Coś za coś…

• Ikonka Użytkownik daro napisał 5 lat temu:

Odmiany cebuli zalecane do uprawy ekologicznej z siewu i z rozsady:
    Hilton F1, Spirit F1, Albion F1, Czerniakowska, Kristine, Rawska,Grabowska, Kutnowska, WentaBłońska, Exhibition, Oporto, Robusta, Sochaczewska, Wolska.
    W obu tych sposobach uprawy wykorzystuje się podobne odmiany. Są to odmiany dnia długiego, wytwarzające cebule przy długim dniu. Bardzo ważne jest więc możliwie wczesne przeprowadzenie wysiewu nasion lub wysadzenia rozsady, aby do nastania dnia długiego rośliny wytworzyły dużą masę wegetatywną, co jest warunkiem uzyskania wysokiego plonu cebuli.

Do uprawy z dymki, zwłaszcza na wczesny zbiór pęczkowy, przeznaczone są specjalne odmiany takie jak: Jetset F1 i Centurion F1 – firmy Bejo Zaden oraz Picko Bello – firmy Kees Broersen. Zaletą tych odmian jest bardzo mała skłonność do tworzenia “pośpiechów”, czyli do wczesnego wytwarzania pędów kwiatowych.

Do uprawy ekologicznej dużą przydatność wykazują odmiany zamieszczone:
    Imai Early Yellow, Wolf F1, Amigo F1, Swift,Labrador.

Żródło: Ekologiczne metody uprawy Cebuli Materiały dla rolników Praca zbiorowa pod redakcją dr J. Babika Radom 2004

• Ikonka Użytkownik pomidorry napisał 5 lat temu:

Zerknij na odmiany bejo. Tam jedna chyba szczególnie jest polecana do upraw eko.
    jak mi się przypomni która dam znać. Cholera skleroza juz:)

• Ikonka Użytkownik joe napisał 5 lat temu:

ja znalazłem 4 odmiany Bio do upraw ekologicznych. Albion F1, Hyduro F1, Hytech F1, Red Baron F1

Zapisz się do newslettera