Administratorzy grupy

• Ikonka

Cebula; czosnek; por

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 1 rok, 8 mies. temu

Cebula; czosnek; por

Cebula – odmiana na ten sezon

• Ikonka Użytkownik brassica napisał 5 lat, 3 mies. temu:

Witam, jaką odmianę cebuli polecilibyście na średniej klasy gleby do długiego przechowywania. W ubiegłym roku miałem Lorenzosa i Premito.Przyznam że się udały bo rok sprzyjał, ale w tym sezonie chciałbym coś tańszego bo cena cebuli marna.
    Pozdrawiam.

• Ikonka Użytkownik genek napisał 5 lat, 3 mies. temu:

polecam, odmianę WOJKA średniopóźna. Polecana do długotrwałego przechowywania :)

• Ikonka Użytkownik przemo napisał 5 lat temu:

hey, Ja proponuję Alpha, dobra i tania :)

• Ikonka Użytkownik basia napisał 4 lat, 7 mies. temu:

jedna z nowszych odmian Narvito’ F1 ? niezawodnie na różnych stanowiskach. Odmiana przeznaczona jest do najdłuższego przechowywania ? do czerwca. Łuska w atrakcyjnym kolorze z wysokim połyskiem.Cebule można obierać mechanicznie.

• Ikonka Użytkownik szymon napisał 4 lat, 7 mies. temu:

ja jeśli mogę coś dodać ;) polecam Mannito’ F1 ? odmiana popularna na rynku niemieckim. Mannito F1 ma wysoki poziom wyrównania cebul, można ją długo trzymać na polu, a jakość łuski będzie cały czas wysoka.

• Ikonka Użytkownik pomidorry napisał 4 lat, 6 mies. temu:

A z firmy Bejo Zaden, jaką odmianę uprawiacie poza Armstrongiem?
    pozdro

• Ikonka Użytkownik cebulaxx napisał 4 lat, 6 mies. temu:

witam cebularzy:)
    z Bejo w tym sezonie miałem cebulę Hybelle. Uprawiałem ją na dobrej ziemi, tak 3 klasa i dałem obornika z 30 t, bo miałem dostęp do taniego i powiem wam, że szczypior był jak cholera, po pas. Plony też były dobre. Na razie leży dobrze, zobaczymy co będzie dalej.
    W 2013 chciałem zasiać odmainę Hoza. Czy ktoś z Was mógłby powiedzieć jak wychodzi ta cebula. Nasiona są w korzystnej cenie, ale czy warto je siać?

pozdro

• Ikonka Użytkownik zygmunt napisał 4 lat, 6 mies. temu:

Jeszcze nie sprawdzałem u nas ale czytałem że HOZA to bardzo plenne odmiany (w warunkach holenderskich plon: 105 t/ha) i to imponuje!

• Ikonka Użytkownik cebulaxx napisał 4 lat, 6 mies. temu:

Zygmunt, z całym szacunkiem to co firmy podają w katalogach a to co niesie rzeczywistość to…. Dlatego będę wdzięczny za praktyczne spostrzeżenia co do tej odmiany.
    Firmy, ich przedstawiciele chcą sprzedać, rozumiem, że to ich praca, ale to my musimy się bujać z uprawą danej odmiany cały sezon.

• Ikonka Użytkownik zygmunt napisał 4 lat, 6 mies. temu:

Celulaxx napisałem, że czytałem nie powiedziałem, że w katalogu. Jakiś czas temu byłem w Holandii i dlatego napisałem bo wiem ze u nich się sprawdza. A ty na mnie napadłeś, wyrażam swoją opinię. Co nie mogę?!

• Ikonka Użytkownik krzysiek napisał 4 lat, 6 mies. temu:

Polecam Rijnsbhrgera 5. Przy tej cenie to nieźle się sprawdza.

Rijnsburger w tym roku był u mnie kiepski, dużo lepiej wyszedł lorenzos. Na tym samum polu różnica w plonie była duża, a nawoziłem podobnie. Nie wiem może ziemia jej nie podeszła. Pryskałem Kelpakiem 2-razy ale jakoś nie dało się wyciągnąć plonu

Panowie, co wy choinke ubieracie zamiast myslec o cebuli:)

pozdrówka

• Ikonka Użytkownik hirek napisał 4 lat, 6 mies. temu:

Hytide z Bejo Zaden. U mnie się super sprawdziła na średniej klasy glebie.

• Ikonka Użytkownik janusz napisał 4 lat, 5 mies. temu:

witam, ja tam wole dac wiecej za nasiona i miec pewnosc ze ta cebula wyjdzie i nie pochloną jej za szybko jakies choroby. W moim terenie sieję Sherpy, Alfredo i Alonso

Zapisz się do newslettera