Administratorzy grupy

 • Ikonka

Cebula; czosnek; por

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 4 lat, 1 miesiąc temu

Cebula; czosnek; por

Cebula – odmiana na ten sezon

 • Ikonka Użytkownik cebulaxx napisał 6 lat, 10 mies. temu:

  Alonso jest Ok, alę miałem już lepszą odmianę. W wielkopolsce wychodzi np. Lorenzos, Hytech.
  a właśnie jak myślicie czy 2-letnie nasiona cebuli, niezaprawiane będa nadawały sie do siewu w tym sezonie? będą kiełkowały?

 • Ikonka Użytkownik lucek napisał 6 lat, 10 mies. temu:

  hey, powinny, ale najlepiej zrobic próbe. wysiac?50 nasion i okreslić jaką maja siłe i zdolność kiełkowania. Na tej podstawie mozna podjąc decyzje czy nasiona sie nadaja czy nie

 • Ikonka Użytkownik pomidorry napisał 6 lat, 8 mies. temu:

  i co cebulaxx sprawdzałeś czy nasiona cebuli kiełkują? ja mam 3 letnie i na 100 sztuk , 83 skiełkowały:) ale 68 wyszło kilka dni wczesniej od pozostałych. Nie wiem czy siać tym, bo jak tak nierówno wzejdą na polu to potem trudno na chwasty pryskac.

  pozdro

 • Ikonka Użytkownik filip napisał 6 lat, 8 mies. temu:

  A co powiecie na odmianę Densidor firmy JanGaj. Jest odporna na choroby?

 • Ikonka Użytkownik filip napisał 6 lat, 8 mies. temu:

  A co powiecie na odmianę Densidor firmy JanGaj. Jest odporna na choroby?

 • Ikonka Użytkownik Pawel30 napisał 5 lat, 10 mies. temu:

  Witajcie!
  Co Wam się sprawdziło w 2013?
  Ja miałem nową odmianę Seminis 1481, Armstronga, Rijnsburgera 5 i inne jakieś.
  Z Rijnsburgera 5 rezygnuje to jednak nie to.
  Armstronga dalej będę mieć.
  zwiększam 1481 zobaczymy jak w tym roku wyjdzie, w ubiegłym ta nowość nawet nieźle wyszła. Zdrowa. Dobra łuska, długo nie poleżała gdyż wyprzedałem sie do grudnia.
  I jak zwykle biorę trochę nowych odmian żeby zobaczyć co tam dobrego.
  Podobno bardzo wczesna Exacta, potem na przechowanie Bennito i Napoleon.
  A jak u Was????
  Zróbmy nasz ranking odmina co u kogo?

 • Ikonka Użytkownik pomidorry napisał 5 lat, 7 mies. temu:

  ja sobie Rijnsburgera 5 chwalę, cebule bardzo ładne dała w roku ubiegłym a bennito – hmm cieniutkie miała zgrubienia u mnie. a co to za nowość ten SEMINIS 1481??? jaki okres wegetacji, wymagania glebowe, odporność na choroby??

 • Ikonka Użytkownik matylda napisał 5 lat, 2 mies. temu:

  U nas Lorenzos przechowywałam się dobrze, prawie do samego czerwca. Cebula wyrosła ładna, dobrze wykształcona i w dużym zbiorze.

 • Ikonka Użytkownik mamakini napisał 5 lat, 2 mies. temu:

  Odmiana Armstrong F1, zdaniem producentów, wyróżnia się dużą plennością (ok. 65 t/ha) i tworzy twarde cebule, odpowiednie do długiego przechowywania.
  Ja kilkakrotnie stosowałam ta odmianę. Zawsze jednak mam ich kilka, a wszystkie są już praktycznie tu wymienione. Zależy kto na co liczy w produkcji cebuli.

 • Ikonka Użytkownik józef napisał 5 lat, 1 miesiąc temu:

  Pomidorry, osobiście nie uprawiałem jeszcze 1481 ale byłem na pokazie u Banasiaka, koło Kalisza gdzie był pokaz Monsanto. Powiem Ci, że jestem szczerze zainteresowany odmianą.
  Na polu wyglądała imponująco.wyglądała bardzo obiecująco w zbiorze tzn trochę tego leżało na polu. Cebule były wyrównane i twarde. Łuska mocna, złotobrązowa, ma cienką szyjkę. Podobno szczypior był zdrowy, dobrze zasychał. Okres wegetacji szacował się na 118 dni.

  Odmiana jest wysoce tolerancyjna na przedwczesne pobudzenie podczas przechowywania i można ja przechowywać do końca maja.

  Na pokazie odmiana była porównywana z innymi. Bez podlewania, na pozajkowatym polu, w warunkach polowych cebula równo załamywała szczypior, miała okrągłe cebule, nie było “bliźniaków”.

  Podobne zdanie miała Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Hopkiem. U nich siew był na przełomie marca i kwietnia, na zbiór wrześniowy, do długotrwałego przechowywania.

Zapisz się do newslettera