Administratorzy grupy

• Ikonka

Papryka; pomidor

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 10 mies., 1 tydzień temu

Papryka; pomidor

papryka

• Ikonka Użytkownik puma napisał 5 lat, 8 mies. temu:

Koledzy jaka odmiana papryki nadaje się najlepiej do eksportu?

• Ikonka Użytkownik filip napisał 5 lat, 8 mies. temu:

Proponuję nową odmianę PEDROSAS F1 idealna na potrzeby eksportu i supermarketów :)

• Ikonka Użytkownik ciekawski napisał 5 lat, 7 mies. temu:

Ja proponuję odmiane Roxana F1, silny wzrost, sztywne pędy. idealna do transportu i przechowywania. A czy ktoś już zna odmianę Roxana SC F1, podobno jakaś eksperymentalna wersja Roxana F1. Ktoś już przetestował?

• Ikonka Użytkownik krzysiek9170 napisał 5 lat, 7 mies. temu:

Osobiscie miałem Pedrosas bo takie były wymogi eksportera.

• Ikonka Użytkownik damian napisał 5 lat, 7 mies. temu:

Ja polecam Yecla F1 idealna na export dobra a nawet bardzo dobra wydajnosc i co najwazniejsze szybkosc w wybarwianiu owocow fenomenalna.

• Ikonka Użytkownik gosc napisał 5 lat, 7 mies. temu:

Ja od siebie dodam AIFOS f1, super na eksport

• Ikonka Użytkownik pietruszka napisał 4 lat, 9 mies. temu:

55 ton z hektara – ha ……..http://www.youtube.com/watch?v=-sYjG2SP0HI

• Ikonka Użytkownik wloczykij napisał 4 lat, 9 mies. temu:

Ja polecam BOBITA F1 wspaniała jakość, doskonale nadają się na świeży rynek oraz na eksport!

• Ikonka Użytkownik top rolnik napisał 3 lat temu:

Ja polecam paprykę PEDROSAS 500N.

Owoc: średniej wielkości (średnio 8,5 x 10 cm), typu block (średnia masa 220 g), 3-,4-komorowe. Owoc delikatnie zwężający się do dołu. Grubość miąższu 8-10 mm. Owoce gładkie, o ładnym kształcie i bardzo atrakcyjnej ciemnoczerwonej barwie. Wyróżniają się doskonałą jakością (twarde, trwałe). Siła wzrostu: rośliny o silnym wzroście, otwartym pokroju, nie ma tendencji do klinowania się owoców między pędami, dość wysokie. Liście okrywają owoce, chroniąc je przed poparzeniami. Charakteryzują się zrównoważonym pokrojem. Dobrze znoszą chłody. PEDROSAS F1 to odmianą wczesna, dająca wysoki plon.
    Oczywiście do tuneli foliowych.

• Ikonka Użytkownik Marek napisał 3 lat temu:

A ja polecam Murano z firmy Clause. W okolicach Potworowa wychodzi bardzo ładnie. I podobnie jak Yekla ma duży udział w uprawie.

• Ikonka Użytkownik wrzesinski napisał 3 lat temu:

Ja polecam wczesną paprykę Enate

Ma owoce 180-200 g, typu block, o ładnym regularnym kształcie i atrakcyjnym intensywnie czerwonym kolorze. Charakteryzuje się połyskiem i gładka skórka.
    Rośnie silnie, i ma krótkie międzywęźla. Charakteryzuje sie dobrym wiązaniem owoców.
    Odmiana doskonale nadaje się do uprawy w tunelach foliowych w podłożach organicznych.

Papryka ta jest bardzo wczesna, owoce szybko przebarwiają się na kolor czerwony. Owoce można również zbierać na zielono. Ze względu na doskonałe wyrównanie owoców, jakość i wielkość owocu Enate doskonale nadaje się na eksport!

• Ikonka Użytkownik Marek napisał 3 lat temu:

Polecicie taka co nie będzie zrzucała owoców jak będzie zimno oraz taka co przetrwa upały i zawieźć 2 piętro a nie tak jak w tym sezonie.
    Katalogowe opisy są piękne ale często rzeczywistość jest zupełnie inna.
    Na fuzarioze żadna nie jest mocna:( :(

• Ikonka Użytkownik gosiazu napisał 3 lat temu:

Rzeczywistość jest zależna od wielu elementów. Odpowiednie prowadzenie plantacji, dbałość o zabiegi agrotechniczne, podlewanie itd ma jednak znaczenie.

W czasie wzrostu paprykę należy formować, zostawiając 2-3 pędy nad podstawowym rozgałęzieniem, miesiąc przed końcem wegetacji na każdym pędzie należy usunąć pędy nad drugim listkiem.

Optymalna temperatura potrzebna do zawiązania się owoców to 17-18 stopni w nocy i 23 – w dzień. Tu jednak jesteśmy bezsilni…W przypadku wyższej temperatury niż 30 stopni zaczną opadać kwiaty, a liście i pędy intensywnie rosnąć. Optymalna temperatura gruntu, to 20 stopni, wilgotność powietrza – 70-80 stopni.

Podlewać należy 2-3 razy w tygodniu, najlepiej z rana. Podlewa się przy samej łodydze. Dobre nawilżanie gleby pomaga roślinie przetrwać upały. Nawadnianie kropelkowe i okładanie wokół ściętą trawą może zwiększyć urodzaj. Każdy wie, że nie leje się na liście bo krople wody będą działać jak soczewka, powodując wypalanie liści.

Papryka lubi pulchną ziemię. Dlatego należy spulchniać glebę między rzędami i ostrożnie przy korzeniach gdyż są one niegłęboko (6-8 cm). Z tego samego powodu chwasty przy łodydze należy wyrywać ręcznie i ostrożnie.

Nie należy obok siebie sadzić słodką i chili paprykę, ponieważ mogą zapylić się pyłkiem z obok rosnącej rośliny, co spowoduje że słodka papryka będzie gorzkawa w smaku. W okresie kwitnięcia można roślinę lekko wstrząsać, by łatwiej i lepiej się zapyliła.

I jeszcze wiele innych, jak dobór odpowiedniego stanowiska, przed i poplony, optymalne nawożenie i ochrona przed szkodnikami i patogenami.
    Każda roślina ma wymagania, którym należy sprostać.

Opis katalogowy jest wynikiem uprawy odmiany w najlepszych dla niej warunkach. Daj roślinie takie warunki a wszystko się powiedzie ;)

• Ikonka Użytkownik natan napisał 2 lat, 8 mies. temu:

Ja sobie chwalę paprykę Whitney, delikatnie żółtą, bardzo wczesną i bardzo plenną. Dobra do przemysłu i nie zrzuca zawiązków. Wiąże owoce w niskich temperaturach.
    Niestety w gruncie wymaga usuwania pędów bocznych a to sporo roboty.

• Ikonka Użytkownik krzycho napisał 2 lat, 8 mies. temu:

Żółte papryki bardzo ładnie plonują. Nawet w nieogrzewanych tunelach foliowych mają dużo dobrej jakości owoców. Zazwyczaj nie mam kłopotów ze zbytem papryki. Na targowisku też idzie ładnie. Zazwyczaj jest tańsza od pozostałych, głównie od czerwonej i to przyciąga ludzi. Jasna, słodka, nie raz nieco ziemista w smaku znajdzie klientów.

Jeśli jednak już zacznie zrzucać zawiązku co polecacie robić?

Zapisz się do newslettera