Administratorzy grupy

 • Ikonka

Rzodkiewka; rzodkiew

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 4 lat, 8 mies. temu

Rzodkiewka; rzodkiew

Rzodkiewka pod osłony

 • Ikonka Użytkownik marcin pękowice napisał 4 lat, 10 mies. temu:

  Chcę prowadzić uprawę pod osłonami. Wybrałem odmianę Suntella F1.

  Opisują ją, że jest to odmiana do uprawy w okresie letnim pod osłonami a optymalny termin wysiewów to marzex do połowy września.

  Polecana jest do letniej uprawy pod osłony bo ma odporność na wysokie temperatury też tolerancję na Fusarium.
  Zgrubienia ma kuliste, czerwone i błyszczące, liście mocno osadzone na zgrubieniu, ułatwiające pęczkowanie. Polecana również do zbioru mechanicznego.

  Co o tym myślicie? Macie jakieś doświadczenia?

 • Ikonka Użytkownik adamp napisał 4 lat, 9 mies. temu:

  Z moich doświadczeń wynika, że obojętnie jaka odmiana i tak trzeba mieć szczęście, żeby to dobrze sprzedać. Podobno cena nowalijek jest porównywalna z zeszłoroczną. Jeśli tak, to zastanawiałbym się nad uprawą rzodkiewki na hurt. W zeszłym roku prawie chciałem zaorać.W 2013 roku wiosną rzodkiewka była po 1,4 zł; sałata 22 zł za skrzynkę, w 2014 roku rzodkiewka 40-60 gr i sałata 12-13 zł. Jak w tym roku będzie to samo to nie wiem.

 • Ikonka Użytkownik kamil kołaczkowo napisał 4 lat, 9 mies. temu:

  Bo markety wolą ciągnąć dostawy z zachodu a tu coraz częściej bardziej opłaca się przeorac wszystko. Mi najlepiej schodzi nowalijka. Potem jest już chyba przesyt, własne uprawy ogródkowe itd. Wtedy cena też leci na łeb na szyję. W zeszłym roku sprzedawałem hurtowo ale potem zacząłem wystawać na targowisku. Nie ukrywajmy, że porównując targ i hurt to przebitka jest nie praz i ponad 100% tylko zachodu z tym więcej.

 • Ikonka Użytkownik kamil kołaczkowo napisał 4 lat, 9 mies. temu:

  Z odmian miałem Rondara. Jest.ok

 • Ikonka Użytkownik ogórki napisał 4 lat, 9 mies. temu:

  Mi o dziwo dobrze poszła Treto. Nie miałem jednak nie wiadomo ile tuneli z nią. Ma zgrubienia cylindryczne biało-czerwone z tzw. “paluszkiem” w 1/4 biała część zgrubienia. Dobrze się ją zbiera mechanicznie, i wiąże w pęczki. Wspaniale prezentuje się w pęczkach.
  Ja zawsze najwcześniejszą siałem Donar ale w tym roku nie mogę jej dostać. Chyba została wycofana. Szkoda, dobra była.

 • Ikonka Użytkownik kuba napisał 4 lat, 9 mies. temu:

  Suntella jest dobra. Jak stworzysz optymalne warunki wzrosty powinneś nawet takie idealne wartości uzyskać. Nigdy jednak nie uprawiałem rzodkiewek latem pod osłonami. Nie jest to za dużo kombinowania w porównaniu z uprawą polową? Za dużo i tak nie przyspieszysz a wietrzenie itd? Nie lepiej w osłony, latem, dać pomidora, ogórki, paprykę. No tyle jest możliwosci. Dlaczego akurat uparłeś się na rzodkiewki? Koledzy dorbze mówią, że markety ciągnąć z poza Polski. Tu, jak sie trafi dobry kupiec to czy ja wiem, czy opłaci ci się uprawa osłonowa, całoroczna

 • Ikonka Użytkownik zygmunt plon napisał 4 lat, 9 mies. temu:

  Już tu coś kombinowali http://e-warzywnictwo.pl/grupy-tematyczne/odmiany/rzodkiewka-rzodkiew/forum/topic/rzodkiewka-do-tunelu/
  Ja polecam Donar. jest typowo szklarniowa. Ma zgrubienia kuliste, karminowoczerwone, krótkie mocno osadzone liście. Miąższ biały bez tendencji do parcenia. Wysokie wyrównanie. Szybko zawiązuje zgrubienie. Dobrze schodzi

Zapisz się do newslettera