Administratorzy grupy

• Ikonka

Zioła

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 4 lat, 2 mies. temu

Zioła

arcydzięgiel

• Ikonka Użytkownik jedyny napisał 4 lat, 3 mies. temu:

hej
    nie wschodzi mi arcydzięgiel. Posiałem chyba z 3 tyg temu, Podlewam, nie ma chwastów, siałem bezpośrednio do gruntu
    Jakieś pomysły czy tylko kupiłem trefne nasiona

• Ikonka Użytkownik zygmunt napisał 4 lat, 2 mies. temu:

Na pewno to trefne nasiona, albo miałeś źle przeprowadzony siew.Czytałem ze nasiona musza przejść okres chłodów żeby wykiełkowały.Nasiona arcydzięgla szybko tracą zdolność kiełkowania. Jeśli się zbyt długo czeka, wykiełkuje ich niewiele albo wcale. U mnie w ogrodzie wysiewa się sam, a więc to co spadnie przechodzi zimą stratyfikację w gruncie i kiełkuje na wiosnę. Wysiewałam w tym roku bodaj w lutym nieco nasion przechowanych w domu, bardzo słabo kiełkowały. Na Twoim miejscu spróbowałabym teraz jeszcze posiać część nasion. Lepiej kiełkują z dostępem światła – może przykrycie podłożem też wpłynęło na brak kiełkowania, poza wiekiem nasion. Możesz też przechować nasiona w lodówce i wysiać potem jak najwcześniej na wiosnę.
    Najlepiej wysiewać je bezpośrednio z baldachów. Z zakupionych w sklepie nie wzeszły mi nigdy i żadne. No i nasion nie przysypuje się ziemią, można ewentualnie cienką warstwą piasku ale jest to zbędne. Arcydzięgiel kiełkuje jak np trawy

• Ikonka Użytkownik skiper napisał 4 lat, 2 mies. temu:

Zygmunt ma rację. Ponadto nie opłaca sie siać nasion pozyskiwanych z jakiś upraw amatorskich, grządek cioci Władzi. Prawie nigdy nie wzejdą.
    Ja miałem ten przypadek ze 3 lata z rzędu. Cholera już mnie brała. Dopiero wyczytałem co i jak i grządkę mam.

Ktoś uprawia to zioło na dużej powierzchni? Jest jakiś zbyt?
    słyszałem, że dobrze trzymają się gospodarstwa specjalizujące się w ziołach ale raczej mające duży wybór odmian i gatunków.

Zapisz się do newslettera