Administratorzy grupy

• Ikonka

Zioła

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 4 lat, 3 mies. temu

Zioła

koper

• Ikonka Użytkownik sylwia napisał 7 lat, 7 mies. temu:

witam! chciałam sie dowiedziec jakie zabiegi stosujecie przy uprawie kopru.jakich używacie środków na odchwaszczanie?

• Ikonka Użytkownik Izabela napisał 7 lat, 6 mies. temu:

hey,
    Koper opryskuje się herbicydami bezpośrednio po siewie lub po wschodach roślin, zanim jeszcze wzejdą chwasty.
    Środki dopuszczone to Stomp i Golden Pendimet.Oprysk po wschodach nie powinien być wykonywany w koprze na zbieranym na zielono.

• Ikonka Użytkownik wanda napisał 7 lat, 4 mies. temu:

do 10 dni po siewie ? środków zawierających prometrynę Gesagard 500 SC , w terminie do 5 dni po siewie dopuszcza się użycie Stompu 330 EC w dawce 3?5 l/ha.

• Ikonka Użytkownik marcin kropka napisał 4 lat, 11 mies. temu:

W uprawie kopru w terminie do 5 dni po siewie dopuszcza się użycie Stompu 330 EC w dawce 3?5 l/ha, a do 10 dni po siewie ? środków zawierających prometrynę (Azogard 50 WP ? 1,5?2 kg/ha albo Gesagard 500 SC lub Prometrex 500 SC ? oba w dawce 1,5?2 l/ha). W przypadku okrywania pola herbicydy mogą być użyte jedynie tuż po siewie. Jeżeli koper jest uprawiany bez osłon Reglone 200 SL (2?3 l/ha) i Reglone Turbo 200 SL (1,5?3 l/ha) podaje się przed wschodami.

• Ikonka Użytkownik marcin pękowice napisał 4 lat, 6 mies. temu:

Ja dwa lata z rzędu miałem problemy z koprem Jak już poradziłem sobie z zachwaszczeniem, to mszyca zrobiła nalot. Nie chciałem za dużo chemii walić.
    Jak radzicie sobie ze szkodnikami? Bo, co zrobić z chwastami to już wiemy.

Zapisz się do newslettera