Administratorzy grupy

• Ikonka

Zioła

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 4 lat, 5 mies. temu

Zioła

Lawenda

• Ikonka Użytkownik wanda napisał 7 lat, 11 mies. temu:

Moje marne lawendy, czy ktoś może doradzić jak je ożywić?

• Ikonka Użytkownik basia napisał 7 lat, 11 mies. temu:

Kochana nic prostszego, trzeba uważać na miejsce dla rośliny powinno być nasłonecznione i bezwietrzne, Powinny rosnąć w podłożu dobrze zdrenowanym, ubogim, piasek, żwirek. Należy glebę wokół krzaczka od czasu do czasu spulchniać i usuwać chwasty. Na zimę warto ją przyciąć i przykryć liśćmi, przetrwa do wiosny. Powodzenia

• Ikonka Użytkownik sylwia napisał 7 lat, 11 mies. temu:

Widzę że panie w temacie ziół więc się dołączę. Lawendy lubią wapienne podłoże więc ja swoje podsypuję mocno potłuczonymi skorupkami, na pewno bardziej ubogą mieszankę podłoża radzę.

• Ikonka Użytkownik przemo napisał 7 lat, 6 mies. temu:

A ja nie Pani a też się dołączę. W celu dobrego rozkrzewienia się lawendę powinniśmy co jakiś czas przycinać. Dzięki temu lawenda zachowa swój gęsty i zwarty pokrój.

• Ikonka Użytkownik matylda napisał 5 lat, 3 mies. temu:

Wszystko ok, ale jak na plantacji podsypywać lawendę skorupkami ;)
    Warto jednak przyjrzeć się tematowi, bowiem lawenda robi coraz większą furorę. Gdzie by nie spojrzeć lawenda.
    Też zastanawiam się nad zasadzeniem lawendy od wiosny. Czytając wymagania klimatyczne i glebowej tej rośliny dochodzę do wniosku, że w większości gospodarstw powinna się udać ;) , ponadto jej uprawa nie jest trudna i droga a pola lawendowe z filmów do osiągnięcia.

Czy ktoś ma dużą plantację i może wypowiedzieć się na ten temat? e Zawsze mogę się mylić…

• Ikonka Użytkownik qra napisał 5 lat, 2 mies. temu:

Również chciałabym coś wiedzieć o plantacji lawendy. W doniczkach marnie mi raczej wychodzi. Na pewno nie wygląda tak, jak pokazują na zdjęciach.

Zapisz się do newslettera