Administratorzy grupy

• Ikonka

Zioła

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 4 lat, 4 mies. temu

Zioła

natka pietruszki

• Ikonka Użytkownik donald napisał 4 lat, 8 mies. temu:

witam
    uprawiacie natkę pietruszki? Jak miałem stare szklarnie do rozsady, zawsze jak robiłem rozsadę, pod parapetami rosła pietruszka na nowalijki. Teraz chcę powrócić do tego tylko normalnie, na zagonach jako produkt główny.
    Już w tym roku mam nieco posadzone ale chciałbym wejść w to na poważnie, na bardzo wczesne zbiory.
    Jets tu jakiś producent naci?

• Ikonka Użytkownik józef napisał 4 lat, 8 mies. temu:

Ja produkuję nać ale jako dodatkowa możliwosć aktywacji grzanej szklarni w której robie rozsadę na własne potrzeby.

Jesienią po zbiorze z pola z korzeni odkładam do pędzenia korzenie niekształtne czy lekko uszkodzone ale z dobrym stożkiem wzrostu. Wiosną dołuję korzenie pod osłonami, pojedynczo, w rzędy oddalone o 12-15 cm. Na metr kwadratowy powierzchni sadzi się około 8-10 kg korzeni. To daje mi około 2-3 kg naci z mkw.

Dla prawidłowego wzrostu masy zielonej pietruszka wymaga temperatury powietrza 10 – 12 stC, w niższej przyrost naci będzie przebiegał dużo wolniej, w zbyt wysokiej (powyżej 20 stC) plon będzie niższy, a liście bardzo szybko będą tracić turgor.
    Zaraz po posadzeniu korzeni glebę należy obficie podlać, a następnie w trakcie pędzenia, w zależności od wilgotności powtórzyć podlewanie 1 lub 2 razy. Wilgotność powietrza pod osłoną nie powinna spadać poniżej 75 %.

No i zbiory są po około 30 dniach

Zapisz się do newslettera