Administratorzy grupy

• Ikonka

Zioła

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 4 lat, 3 mies. temu

Zioła

Stewia

• Ikonka Użytkownik rolnik napisał 4 lat, 11 mies. temu:

Stewia jest coraz popularniejsza. Wszędzie soki ze stewią, przetwory, stewia suszona, w syropach.
    Kupiłem więc nasiona Stewii w Bogutyń Młyn i niestety nie wzeszło ani jedno. Sadzonki są do kupienia na aukcjach internetowych ale drogo. Jest taki ogrodnik pod Bielskiem, Antoni Mleczko, ale u niego też ceny jak na aukcjach. Jak chce się mieć jedną, dwie rośliny to spokojnie, ale juz na większą skalę to załamać się idzie.

Ktos ma pomysł jak ja uprawiać?
    Może jakies dobre źródło nasion znacie?

• Ikonka Użytkownik martynap napisał 4 lat, 11 mies. temu:

Ja kupuję sadzonki od ogrodnika. Jakos nie przyszło mi do głowy, żeby samemu rozmnażać roślinę. Może dlatego, że mam jej zaledwie kilka krzaków za domem, ale fakt, zainteresowanie rośnie.
    Może mój ogrodnik wyjawi mi źródełko ;)

• Ikonka Użytkownik parker napisał 4 lat, 10 mies. temu:

Ja miałam nasiona VILMORIN z Liroja ;)
    Wysiałam ale kiełkowało kiepsko.Podobno mała zdolność kiełkowania jest naturalną cechą stewii.
    Optymalna temperatura kiełkowania to 24 °C. W idealnych warunkach może zakwitnąć po 50-60 dniach od wysiania. Rozmnażać można również przez sadzonki pędowe, wykonywane przed pojawieniem się kwiatów.

• Ikonka Użytkownik donald napisał 4 lat, 9 mies. temu:

Dwa lata temu bawiłem się w sianie. Niby miałem wszystkie warunki ale mało roślin mi wzeszło. Dla zdrowia psychicznego kupuję sadzonki. Za spore rośliny płacę około 2 zł, wcale nie hurtowo. Myślę, że ceny hurtowe są znacznie niższe.
    Rośliny u producentów są dobre jakości. Nie wybiegnięte, już rozkrzewione. Rośliny dobrze się przyjmują, rosną do sporych rozmiarów. Ja miałem krzaki ponad pół metrowe.

Zapisz się do newslettera