Administratorzy grupy

• Ikonka

Warunki składowania i przechowywania warzyw

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 4 lat, 9 mies. temu

Warunki składowania i przechowywania warzyw

choroby przechowalnicze ziemniaków

• Ikonka Użytkownik arturG napisał 4 lat, 10 mies. temu:

Witam

Moje ziemniaki gniją na potęgę. Wiem, że miałem nieco uszkodzonych bulw podczas zbiorów, ale żeby az tak?

• Ikonka Użytkownik karoldziubas napisał 4 lat, 9 mies. temu:

Wina może leżeć również w zbyt wysokich temperaturach. Teraz dopiero zrobiło się nieco zimniej, można wietrzyć pryzmy, jeśli masz ziemniaki właśnie w pryzmach.
    Możliwe, że uszkodzenia tylko spotęgowały gnicie. Ciepło + uszkodzenia bulw to nigdy nic dobrego nie oznacza.
    Na przechowywaniu cebuli nieco rozwinęła się dyskusja o obecnej sytuacji warzyw w przechowalnictwie.

• Ikonka Użytkownik dariuszm napisał 4 lat, 9 mies. temu:

Jak dla mnie wietrzyć, wietrzyć i wietrzyć. Oczywiście, jak odkryłeś, że gnicie jest już masowe nie wiem czy nie lepiej zrezygnować z doglądania gnijących bulw, nie wiem….przebierania nieustannego itd. Jak zgniło nie odzgnije się…
    Swoją drogą albo musiałeś mieć masę uszkodzonych bulw, albo miałeś zupełnie złe warunki ich przechowywania, albo nie zauważyłeś choroby grzybowej czy bakteryjnej, które podczas przechowywania się rozwinęła czy ujawniła.

• Ikonka Użytkownik cebulaxx napisał 4 lat, 9 mies. temu:

Darek czym wietrzyć? Może otworzysz swoją lodówkę bo teraz jak w dzień zapowiadają 10 stopni to nie będę otwierał klap od nawiewu z zewnątrz bo mi się Pryzma zagotuje.

• Ikonka Użytkownik zygmunt plon napisał 4 lat, 9 mies. temu:

Cebula a co Ty być polecił, skoro te kilka dni jest takich ciepłych?

Zapisz się do newslettera