Administratorzy grupy

 • Ikonka

Nawożenie i żywienie roślin

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 1 rok, 11 mies. temu

Nawożenie i żywienie roślin

jakie nawozy pod cebule?

 • Ikonka Użytkownik pomidorry napisał 7 lat, 10 mies. temu:

  Witam
  jakie nawozy dajecie przed siewem cebuli. Mnie dzis zachęcali do kupna Yary Mila Complex. Hm czy ktoś ma doświadczenia z tym nawozem w cebuli. Ja przyznam ze dotąd to bazowałem na polifosce, saletrzaku i saletrze ale teraz jak polifiska taka droga to się zastanawiam.
  Pozdrawiam

 • Ikonka Użytkownik adam napisał 7 lat, 10 mies. temu:

  Polecam to co już stosowałeś POLIFOSKI przynajmniej nie powodując zbyt wczesnego rozhartowania roślin, tak jak po stosowaniu formy saletrzaneji jest możliwość zastosowania wiosną azotu i siarki:) same plusy po co zminieniać!

 • Ikonka Użytkownik krzysiek9170 napisał 7 lat, 10 mies. temu:

  Stosowałem go w tamtym roku i sie sprawdził. W tym roku tez go kupiłem,a w dodatku wyszedł mnie troche taniej niż polifoska.

 • Ikonka Użytkownik pomidorry napisał 7 lat, 10 mies. temu:

  To ile płaciłes za tonę? i kiedy kupowałeś?

 • Ikonka Użytkownik krzysiek9170 napisał 7 lat, 10 mies. temu:

  Kupowałem w grudniu jeszcze przed świętami nie pamiętam ile dokładnie ale wiem że wyszło o 30zł taniej na tonie jak polifoska. Tylko że nie kupowałem go w torbach tylko w big bagach, z kolegą zamówiliśmy cały samochód to może dlatego było taniej.

 • Ikonka Użytkownik grzegorz napisał 7 lat, 7 mies. temu:

  Cała dawka nawozów azotowych to od 100 do 150 kg /hektar. Połowę w formie saletry amonowej lub saletrzaku dajemy przed siewem, a następną część w czasie przed intensywnym wzrostem liści.

 • Ikonka Użytkownik rozlewisko napisał 4 lat, 8 mies. temu:

  Nawóz granulowany Eurofertil 33 N PRO (bezchlorek), stosowany w dawce 400-800 kg/ha, ktoś stosował? Naczytałam się mnóstwa dobrego o nim i chciałabym zweryfikować informacje.

 • Ikonka Użytkownik donald napisał 4 lat, 8 mies. temu:

  Podobno zaspakaja dawki startowe azotu i fosforu ale jak jest np susza i fosfor ma kłopoty z dostępem do roślin to radzą go jednak zastępować jakimś innym, tradycyjnym nawozem fosforowym. Podobno, jak przy normalnych nawozach, fosforu pobieranego jest ok 30%, tak tutaj dochodzi do 90% Nie wiem jednak bo nie stosowałem. Powtarzam to co usłyszałem

 • Ikonka Użytkownik oskar napisał 4 lat, 7 mies. temu:

  Ja robie nawożenie: obornik pod cebule i do tego 360 kg na ha npks 8 20 30 3 i pod korzeń 150 kg saletry do tego pogłownie jeszcze jak już troche podrosnie drugie 150 saletry

 • Ikonka Użytkownik qra napisał 4 lat, 7 mies. temu:

  Nawożenie wyjściowe npk 120-80-180 w polifosce czy saletrzaku. Jak dla mnie są najlepsze. Sprawdzone, od lat stosowane i jeszcze w odpowiedniej cenie.

  Interesuje mnie natomiast Yary Mila Complex. Od tematu minęło 3 lata. Stosowałeś, Pomidory? Jakieś przemyślenia?

Zapisz się do newslettera