Administratorzy grupy

 • Ikonka

Nawożenie i żywienie roślin

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 1 rok, 8 mies. temu

Nawożenie i żywienie roślin

nawożenie marchwi

 • Ikonka Użytkownik zygmunt napisał 4 lat, 4 mies. temu:

  Witam

  Wyczytałem Uprawa i nawożenie dolistne marchwi i pietruszki z użyciem produkowanych przez Arkop nawozów sadowniczych Activ (dolistne nawozy mineralne, wieloskładnikowe), w oparciu o proponowany przez nas program nawożenia marchwi i pietruszki (zalecenia nawozowe dla marchwi i pietruszki) zapewnia:
  szybkie uzupełnienie składników pokarmowych zarówno w przypadku ich niedoboru w glebie, jak też utrudnionego ich pobierania,
  kompleksowe dostarczenie makro- i mikroskładników pokarmowych oraz biogennych aminokwasów,
  lepszą przyswajalność mikroskładników przez rośliny w porównaniu z nawożeniem doglebowym (od 10 do 30 razy wyższa przyswajalność).

  Ktoś coś? Jkaies inne pomysły, bo mi marchew słabo rośnie

 • Ikonka Użytkownik krzycho napisał 4 lat, 4 mies. temu:

  Niedawno doradca rolniczy zrobił mi wykład o stosowaniu w uprawie marchwi wapnia, boru.

  Z powodu słabej ruchliwości wapń i bor powinny więc być nieustannie dostarczane do rośliny. Dolistne stosowanie wapnia i boru w częstych odstępach zapewnia silny zdrowy wzrost liści, pomaga roślinie zużytkować azot i wpływa na transport cukrów i węglowodanów do korzeni. Regularne dostarczanie wapnia w postaci oprysków może też wspomóc roślinę w transporcie wapnia do korzeni ograniczając tym samym ryzyko niektórych chorób jak również wpływając na trwałość przechowalniczą korzeni.

  Polecił Rheobor lub boran wapnia

 • Ikonka Użytkownik adamp napisał 4 lat, 4 mies. temu:

  W uprawie marchwi możemy stosujemy obornik przekompostowany – marchew uprawiamy w trzecim roku po oborniku, obornik suszony lub granulowany, kompost, wermikompost, nawozy zielone i nawozy mineralne jedno składnikowe lub wieloskładnikowe zaleznie czy dajemy pogłównie czy przed siewem
  No nie ma bara żeby marchew ładnie nie rosła

Zapisz się do newslettera