Administratorzy grupy

• Ikonka

Nawożenie i żywienie roślin

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 1 rok, 10 mies. temu

Nawożenie i żywienie roślin

Obornik granulowany.

• Ikonka Użytkownik barbara napisał 4 lat, 11 mies. temu:

Witam.

Przeczytałam na stronie o oborniku bydlęcym.
    http://e-warzywnictwo.pl/index.php/firma-fosfan-w-nowym-sezonie-wprowadza-do-sprzedazy-nawoz-fructus-obornik-bydlecy_10683.html

Ostatnio pisałam małą ulotkę informacyjną o produkcie.
    Może komuś się przyda.

Skoncentrowany nawóz organiczny w postaci wolnodziałającego granulatu, powstałego z naturalnego, mocno kompostowanego obornika bydlęcego, zawiera biologicznie czynne substancje ze stosunkiem NPK (azot, fosfor, potas) 2-5-2. Jest nawozem stabilnym chemicznie i fizycznie, ze zrównoważonym składem, wolnym od patogenów oraz nasion chwastów.

Dzięki pozbawieniu go wilgoci jest nawozem lekkim, łatwym w stosowaniu, niepylącym podczas rozsiewania oraz nadającym się do długiego przechowywania, podczas którego nie zbryla się i zachowuje swoje właściwości przez minimum 3 lata. Zatraca również swoją nieprzyjemną woń, dzięki czemu, prócz zastosowania w produkcji wielkoobszarowej, można go stosować również na działkach. Szczególnie, że trwale użyźnia glebę przez zwiększenie zawartości próchnicy oraz poprawia dodatkowo jej właściwości fizyczne. Można go stosować całorocznie.

Sucha forma granulatu, w postaci cylindrycznych 4-5 mm granulek pozwala rozsiewać obornik granulowany bydlęcy każdego typu siewnikami oraz ręcznie. Można stosować go posypowo, rzędowo lub punktowo, w zależności od wymagań. Nadaje się na wszystkiego rodzaju gleby i pod wszystkie rośliny upraw rolniczych i ogrodniczych, również drzew i krzewów owocowych, upraw szkółkarskich, roślin ozdobnych, truskawek i winorośli. Również w uprawach ekologicznych czy z przeznaczeniem dla dzieci i alergików. Szczególnie, że obornik granulowany ogranicza negatywne skutki działania nawozów sztucznych oraz pestycydów. Wymaga stosowania przed opadami deszczu lub obfitego podlania po zastosowaniu.

Zaletą granulowanego obornika bydlęcego jest niewątpliwie również jego stosunkowo niska cena w porównaniu z nawozami sztucznymi.

• Ikonka Użytkownik dariuszm napisał 4 lat, 11 mies. temu:

Stosuję od dawna ale na małych powierzchniach, przy domu. Na pole wyrzucam obornik od sąsiada, do tego za kilka worków ziarna dla krów. Intratna propozycja, współpraca rozwija się od lat ale fakt, granulowany jest szybszy, łatwiejszy w rozprowadzaniu i nie śmierdzi.
    Nie trzeba go też składować żeby się skompostował.

• Ikonka Użytkownik natan napisał 4 lat, 10 mies. temu:

Bo ja wiem, czy ten obornik jest taki ekonomiczny. Pewnie, że w starym systemie trzeba składować to, rozrzucać, przemieszać itd itp i śmierdzi na kilometr ale nie raz względy finansowe nie pozwalają na stosowanie jakiś granulatów.

• Ikonka Użytkownik wik tor napisał 4 lat, 9 mies. temu:

Nie stosuję. Jakoś z dziada pradziada był obornik kompostowany na pryzmach za stodołą i jest ok hahaha
    Jak się ma dostęp do obornika to pewnie ten granulowany wychodzi znacznie drożej.
    Ktoś z was faktycznie to stosuje i sobie chwali? Przeciez chyba nie chodzi jedynie o zapach

• Ikonka Użytkownik kuchnia warzyw napisał 4 lat, 9 mies. temu:

Ja też nie stosuję. Nawet w ogródku przydomowym. Może warto otworzyć sie na nowości. Muszę zbadać cenę, wydajność i przeliczyć wszystko. Faktycznie, nie raz zapach jest nieprzyjemny. Poza tym ja akurat nie mam swojego źródła obornika więc cóż robić.

• Ikonka Użytkownik adamp napisał 4 lat, 9 mies. temu:

Jakoś nie jestem przygotowany do przestawienia się na wysuszone gów…. hahaha wciąż używam dobrze przerobionego obornika “naturalnego”. To granulowane to żona w ogródku sobie wysiewa i na balkonie, żeby jej nie śmierdziało. Jak rolnik ma dostęp do krów czy kurzaka czy cokolwiek innego, to niestety będzie używał wersji tańszej a równie dobrej i sprawdzonej przez wieki.
    Ile w ogóle kosztuje hurtowo ten granulat, co?

Zapisz się do newslettera