Administratorzy grupy

• Ikonka

Nawożenie i żywienie roślin

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 10 mies., 1 tydzień temu

Nawożenie i żywienie roślin

perlka na pole z Koła kapusty

• Ikonka Użytkownik filip napisał 3 lat, 11 mies. temu:

Czy ktoś widział efekt zmniejszający porażenie kiłą kapusty po rozsianiu na polu nawozu Perlka?

• Ikonka Użytkownik natan napisał 3 lat, 10 mies. temu:

Chciałem ci znaleźć tutaj wątek, na którym ludzie pisali o perlce. Ja nie stosowałem ale z tego co pamiętam z tamtego wątku, niektórzy tak i nie byli zszokowani jakimiś spektakularnymi osiągnięciami. Kurcze poszukaj bo teraz znaleźć nie mogę.

• Ikonka Użytkownik sasza napisał 3 lat, 6 mies. temu:

Ja stosuję się do zasady przed siewem oraz podczas wzrostu roślin, zapobiegawczo podlewać podłoże fungicydami, np. Altima 500 SC i/lub Topsin M 500 SC (stężenie 0,05-0,2 proc). Tuż przed wysadzeniem na miejsce stałe, zapobiegawczo można zastosować oprysk tymi preparatami. No i odpowiednie pH.

O percle czytałem,że daje się 1000kg/ha działa wolno, stopniowo oddając zawarty w składzie azot, który ulega w glebie powolnym przemianom – od mocznika po formę saletrzaną.

Nawóz nie powoduje kumulacji azotanów w warzywach. Perlka redukuje liczebność glebowych agrofagów w tym zarodników kiły. Oprócz tego nawóz jest skuteczny na glebach wilgotnych, gdyż nie ulega wymywaniu oraz wpływa na poprawę odczynu i właściwości fizyczne gleby. Zawarty w składzie cyjanamid jest pożywką dla pożytecznych mikroorganizmów, które są naturalnymi pasożytami kiły i zgnilizny.

Zapisz się do newslettera