Administratorzy grupy

• Ikonka

Nawożenie i żywienie roślin

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 10 mies., 1 tydzień temu

Nawożenie i żywienie roślin

ph gleby

• Ikonka Użytkownik olek napisał 3 lat, 9 mies. temu:

zmierzył em takim podręcznym pH metrem kwasowość gleby i mi wyszło ze mam tylko 5.5 a chce tam posadzić kapustę. Jakie wapno polecicie żeby szybko choć trochę poprawić ph na tym polu. Bo mi poleca coś na składzie ale jakoś nie mam przekonania.
    i 600 zł za tone

• Ikonka Użytkownik marek napisał 3 lat, 9 mies. temu:

Do podniesienia pH gleby stosuje się wysoko reaktywne wapno tlenkowe lub wapno węglanowe.
    Wapno tlenkowe (inaczej: wapno palone lub wapno budowlane) bardzo szybko zobojętnia glebę. Nie można do stosować przed siewem lub pogłównie
    Wapno typu węglanowego – kreda pylista, kreda pastewna, mączka wapienna, kreda jeziorna, działa też szybko ale mniej agresywnie. Nie tworzy żrących kwasów i dosyć szybko się rozkłada. Lepsze są na gleby lżejszy i z mniejszą zawartością próchnicy.
    Wapno dolomitowe jest najmniej reaktywne, na skutki trzeba długo czekać ale ma magnez, który nie raz też lepiej dostarczyć…

• Ikonka Użytkownik rozlewisko napisał 3 lat, 7 mies. temu:

Wiadomo, że najlepsze jest wapno palone ale co np z wapnem granulowanym? Stosował ktoś Luboplon?? to też wapno granulowane z magnezem i siarką. Piszą żeby nie dawać więcej jak 350kg/ha

Zapisz się do newslettera