Administratorzy grupy

• Ikonka

Nawożenie i żywienie roślin

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 1 rok, 9 mies. temu

Nawożenie i żywienie roślin

terrasorb complex w uprawie pomidora gruntowe

• Ikonka Użytkownik marx2000 napisał 4 lat, 4 mies. temu:

Witam chciałem zapytac o efekty tego preparatu w uprawie pomidora gruntowego w dokarmianiu dolistym

• Ikonka Użytkownik joe napisał 4 lat, 4 mies. temu:

Ekspresowo dostarcza składniki pokarmowe szczególnie, gdy roślina jest marnej jakości i słabo rośnie. Niweluje stres rośliny. Dobrze jest go zmieszać z preparatem potasowym Resistim

kolego joe a przy dobrym wzroscie rosliny po zastosowaniu tego preparatu nie przedobrzy się z dokarmianiem

• Ikonka Użytkownik adamp napisał 4 lat, 4 mies. temu:

Po co więc dokarmiać coś, co dokarmiania nie potrzebuje? Szczególnie dokarmianiem dolistnym, które tak szybko ma wnikać w roślinę. Wydaje mi się, że kombinowanie powiększa koszty, które tak trudno potem wygryźć przy marnych cenach skupu.
    Rozwiń Marx wątek bo nie wiem po co pytasz ;)

w mojej uprawie pomidora nie wszytskie rośliny sa takie jak bym chciał a przy dokarmianiu dolistnym musze opryskac wszytkie i dlatego pytam czy tym o dobrym nie zaszkodzi bo wsziedzie pisze stosowac ten preparat przy słabym wzroscie o to mi chodzi

• Ikonka Użytkownik oskar napisał 4 lat, 4 mies. temu:

Odpowiedziałbym sobie na pytanie, czy inwestowanie w środek dla niektórych tylko roślin pomidora, da mi na tyle większe plony, że będzie do dla mnie opłacalne. Czy szybciej i mocniej rosnące pomidory dobre, osiągną taką cenę, która zwróci nakłady. Nie sądzę żeby przenawozić choć nie wiem z własnego doświadczenia bo jak już dokarmiałem to wszystko tego potrzebowało, a nie gdzieś tam pojedyncze rośliny.

A może masz jakieś pas np gorszych, nie wiem, pas brzeżny i tylko te można będzie opryskać?

Ja tam bym się nie bawił w zwiększanie kosztów. Nie wiesz ile dostaniesz za to kasy w skupie czy w hurcie czy gdzie tam je sprzedajesz

• Ikonka Użytkownik bez napisał 4 lat, 4 mies. temu:

możesz przenawozić rośliny. Jak ci pójdą w zielsko samo, wydłuży się wegetacja, zaczną wchodzić na nie grzyby i pogorszy się możliwość przechowywania to otworzysz oczy. Najpierw oczywiscie liście zaczną sie zwijać, wyglądać jak uschnięte.

Poczytaj

Przenawożenie jest wynikiem nieprawidłowego i nadmiernego stosowania wysokoprocentowych nawozów mineralnych. Szczególnie niebezpieczne jest przenawożenie nawozami zwierającymi dużo czystego azotu.

Objawem przenawożenia nawozami azotowymi jest wytwarzanie przez roślinę dużej masy zielonej, która charakteryzuje się ciemnym zielonym zabarwieniem liści i grubymi łodygami. Przenawożone rośliny azotem są atrakcyjne dla chorób grzybowych oraz szkodników. Ulegają też często uszkodzeniom mrozowym podczas wiosennych przymrozków.

Pogorszeniu ulegają także plony owoców.Owoce i warzywa tracą przydatność do długiego przechowywania oraz przetworów. W przypadku warzyw (pomidor, papryka) rośliny nie zdążą przed końcem sezonu wydać owoców.

no koledzy chyba wezmę sobie wasze rady do serca

• Ikonka Użytkownik arturG napisał 4 lat, 4 mies. temu:

Weź, weź bo wielu z nas szło już tą drogą i nie był to słuszny kierunek ;)

Napisz tylko jak wygląda ta Twoja uprawa? Co z tymi niedożywionymi krzakami? Może jeszcze dojdą ;)

Zapisz się do newslettera