Administratorzy grupy

• Ikonka

Ochrona warzyw przed chorobami i szkodnikami

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 2 lat, 4 mies. temu

Ochrona warzyw przed chorobami i szkodnikami

Mszyca na bobie

• Ikonka Użytkownik kuba napisał 2 lat, 6 mies. temu:

Zastanawiałem się, czy w tym roku nie posiać nieco bobu bo miałem zapytania u klientów ale obawiam się mszycy. Macie problem z z nadmiarem mszycy na towarowych uprawach bobu? Może nie jest tak źle?

• Ikonka Użytkownik martynap napisał 2 lat, 6 mies. temu:

Jak pojawia się mszyca pryska sie Karate zeon 050 cs i Pirimor 500 wg. i jakoś jest ok. Gnojówką z pokrzyw towarowej plantacji raczej nie opryskasz ;)
    Jak dla mnie, bez oprysków nie ma co liczyć na to, że ominie plantacje szerokim łukiem jak jest tego wszędzie pełno.

• Ikonka Użytkownik gospodarz napisał 2 lat, 5 mies. temu:

U mnie pryskanie już dawno było. Dałem pirimor ale też nie mam towarowej uprawy bobu. Pewnie całe szczęscie bo mszycy wszędzie pełno. Na burakach trzmielinowo-buraczaną myślałem, że przeoczę. W ogródku jak ćwikła zaczęła zwijać liście, to poszło w zastraszajacym tempie. No niestety taki mamy klimat.

• Ikonka Użytkownik adamp napisał 2 lat, 5 mies. temu:

Ja pryskałem pirimorem. Jeszcze powtórzyłem opryski po około 2 tyg bo wszędzie było mszycy aż gęsto. Niestety chyba nie miałem nigdy roku, żeby mszyca nie atakowała bobu. Bóg przyciąga ją jak magnes.

Można też użyć: Lannate 200 SL, Methomex 200 SL, Metasystox R 250 EC, Enduro 258 EC, Bi 58 Nowy, Tamaron 600 SW, Danadim 400 EC, Pirimix 100 PC, Do zwalczania mszyc zaleca się także Orthene 75 SP, Mospilan 20 SP, Diazol 500 EW, Basudin 600 EW, Diazinon 250 EC, Marshal 250 EC, Nurelle D 550 EC, Reldan 400 EC, Fastac 100 EC, Karate Zeon 100 CS, Karate 025 FC, Cyperkil Super 25 EC, Decis Quick 425 EC.

No cała paleta rozmaitości!

• Ikonka Użytkownik janusz napisał 2 lat, 5 mies. temu:

Zauważyłem, że jak w zmianowaniu wychodzi mi bób po jakiś kapustnych zawsze mam masakrę z mszycami. Podobnie przy rzadszych siewach. Teraz zrobiłem zagęszczenie i mszyca oblepia jedynie brzeżne pasy. Jak sądzicie te kapustne mają jakiś wpływa na ilość mszycy na bobie czy to zbieg okoliczności po prostu? Chwasty z krzyżowych też zawsze mają więcej robactwa niż pozostałe.

I drugie pytanie.
    Czy nawozy fosforowo-potasowe zmniejszają liczebność mszycy na bobie. Jakieś Ekolisty itp?
    Gdzieś to wyczytałem i nie wiem gdzie

• Ikonka Użytkownik joe napisał 2 lat, 4 mies. temu:

Potwierdzam, że gęsty siew bobu ogranicza występowanie mszycy na całej plantacji. Reszta też jest ok, potwierdzona.
    Do ochrony stosuję Pirimor 500 WP. Jeszcze sie nie zawiodłem.

Zapisz się do newslettera