Administratorzy grupy

• Ikonka

Ochrona warzyw przed chorobami i szkodnikami

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 4 lat, 3 mies. temu

Ochrona warzyw przed chorobami i szkodnikami

pietruszka rdzewnieje- pomocy

• Ikonka Użytkownik szymon napisał 7 lat, 7 mies. temu:

W tamtym roku posiałem pietruszkę eagle plon fajny ale rdzewieje i się psuje jak jest składowana (o przechowywaniu w kopcu niema mowy. Wiecie w czym leży problem?

• Ikonka Użytkownik mandaryn78 napisał 7 lat, 7 mies. temu:

Rdzewienie korzenia pietruszki może być wynikiem żerowania nicienia zwanego szpilecznik baldasznik. Ów nicień zalega w glebie gdzie uprawia się warzywa korzeniowe w monokulturze i inne rośliny żywicielskie.Nakłówa zewnętrzną skórkę korzeni w wyniku czego dochodzi do infekcji i zagniwania oraz ordzewień.Jedyna rada to przerwa w uprawie warzyw korzeniowych i zasiania żyta w zwartym gęstym łanie.Wydzieliny korzeni żyta działają antagonistycznie na nicienie.

• Ikonka Użytkownik zygmunt napisał 7 lat, 4 mies. temu:

Za mokry rok może?

• Ikonka Użytkownik pietruszka napisał 6 lat, 9 mies. temu:

Problem ma już skuteczne potwierdzone rozwiązanie http://www.bioagris.pl/prezentacje/polyversum/Ordzawienie-pietruszki.php

tutaj opinie warzywników
    http://www.youtube.com/watch?v=acifmRGEk3U
    http://www.youtube.com/watch?v=OO4sUswzG48

• Ikonka Użytkownik stefan napisał 5 lat, 1 miesiąc temu:

Co myślicie o Polyversum przy rdzy pietruszki?
    Tutaj obejrzałem film dotyczący tego środka i zastanawiam się, czy to chwyt marketingowy czy fakt

https://www.youtube.com/watch?v=e2gkKsWUN4s

• Ikonka Użytkownik matylda napisał 5 lat, 1 miesiąc temu:

Niestety nie wiem osobiście ale jestem bardzo ciekawa opinii obeznanych w temacie.

• Ikonka Użytkownik pomidorry napisał 5 lat, 1 miesiąc temu:

Preparat jest dość trudny w stosowaniu. Przede wszystkim pietruszka musi być opryskiwana w czasie deszczu lub przed.
    Ponadto nie należy go mieszać z chemia. I wówczas chyba trochę ograniczył u mnie ten problem ale dupy nie urwał.

• Ikonka Użytkownik gosiazu napisał 5 lat temu:

Zapobieganie ordzawieniu korzeni pietruszki
    PROGRAM ZAPOBIEGAWCZY
    1. w fazie 2 ? 3 liści (zabieg zwalcza również zgorzele siewek)
    POLYVERSUM WP 100 g/ha ilość wody 300 ? 400 l/ha
    2. główka korzenia wynosi 6 ? 7 mm
    POLYVERSUM WP 100 g/ha ilość wody 400 ? 500 l/ha
    3. główka korzenia wynosi 1.5 cm
    POLYVERSUM WP 150 g/ha ilość wody 600 ? 800 l/ha
    4. Trzeci zabieg po upływie 3 tygodni
    5. W przypadku wystapienia warunków silnie sprzyjających porażeniu, zabieg
    należey powtórzyć na 2 tyg przed zbiorem (zabieg ma również polepszyć zdolności przechowalnicze)
    POLYVERSUM WP 150 – 200 g/ha ilość wody 600 ? 800 l/ha

Zabiegi służące zapobieganiu ordzawieniu korzeni, ograniczają również choroby naci

PROGRAM INTERWENCYJNY
    Skuteczny efekt można uzyskać o ile ordzawienie pietruszki w górnej części korzenia nie przekracza 5 ? 10 % , należy wówczas użyć POLYVERSUM WP 200 g/ha , zabieg należy powtórzyć po upływie 2 tyg

ZALECENIA:
    ? ZABIEGI WYKONYWAĆ W DZIEŃ POCHMURNY, W NOCY, NAJLEPIEJ PODCZAS LEKKIEJ MŻAWKI !!!
    ? UŻYWAĆ OPRYSKÓW GRUBOKROPLISTYCH
    ? PREPARAT PODCZAS ZABIEGU MA SPŁYWAĆ PO NACI DO KORZENI !!!
    ? CIECZ ROBOCZĄ PRZYGOTOWAĆ ZGODNIE Z INSTRUKCJA ZNAJDUJĄCA SIĘ W OPAKOWANIU PREPARATU
    ? PRZED ZABIEGIEM DOKŁADNIE UMYĆ OPRYSKIWACZ NAJLEPIEJ Z DODATKIEM PREPARATU DO MYCIA OPRYSKIWACZY ?CZYSTY OPRYSKIWACZ?
    ? JEŻELI NA PLANTACJI UŻYWANA JEST OCHRONA CHEMICZNA DO OCHRONY NACI PRZED CHOROBAMI , NALEŻY KONIECZNIE PAMIĘTAĆ O ZACHOWANIU WŁAŚCIWEGO ODSTĘPU POMIĘDZY ZABIEGIEM CHEMICZNYM A ZASTOSOWANIEM POLYVERSUM
    o PREPARATY ZAWIERAJĄCE CHLOROTALONIL (GWARANT, BRAVO) ? MIN 10 DNI
    o PREPARATY OPARTE NA STRUBULURINACH (AMISTAR) ? 5 ? 7 DNI

Widać zatem, że kurcze można go stosować kompleksowo.
    Nie stosowałam bo właśnie wycelowanie w odpowiednią pogodę nieco mnie odstraszam ale może sprawdzę czy, jak mówi Pomidorry “dupy nie urwał”.

Pomidorry, co zatem Twoim zdaniem jest lepsze?

• Ikonka Użytkownik gosiazu napisał 5 lat temu:

Zapobieganie ordzawieniu korzeni pietruszki
    PROGRAM ZAPOBIEGAWCZY
    1. w fazie 2 ? 3 liści (zabieg zwalcza również zgorzele siewek)
    POLYVERSUM WP 100 g/ha ilość wody 300 ? 400 l/ha
    2. główka korzenia wynosi 6 ? 7 mm
    POLYVERSUM WP 100 g/ha ilość wody 400 ? 500 l/ha
    3. główka korzenia wynosi 1.5 cm
    4. Trzeci zabieg po upływie 3 tygodni
    5. W przypadku wystapienia warunków silnie sprzyjających porażeniu, zabieg
    należey powtórzyć na 2 tyg przed zbiorem (zabieg ma również polepszyć zdolności przechowalnicze)
    POLYVERSUM WP 150 – 200 g/ha ilość wody 600 ? 800 l/ha

Zabiegi służące zapobieganiu ordzawieniu korzeni, ograniczają również choroby naci

PROGRAM INTERWENCYJNY
    Skuteczny efekt można uzyskać o ile ordzawienie pietruszki w górnej części korzenia nie przekracza 5 ? 10 % , należy wówczas użyć POLYVERSUM WP 200 g/ha , zabieg należy powtórzyć po upływie 2 tyg

ZALECENIA:
    ? ZABIEGI WYKONYWAĆ W DZIEŃ POCHMURNY, W NOCY, NAJLEPIEJ PODCZAS LEKKIEJ MŻAWKI !!!
    ? UŻYWAĆ OPRYSKÓW GRUBOKROPLISTYCH
    ? PREPARAT PODCZAS ZABIEGU MA SPŁYWAĆ PO NACI DO KORZENI !!!
    ? CIECZ ROBOCZĄ PRZYGOTOWAĆ ZGODNIE Z INSTRUKCJA ZNAJDUJĄCA SIĘ W OPAKOWANIU PREPARATU
    ? PRZED ZABIEGIEM DOKŁADNIE UMYĆ OPRYSKIWACZ NAJLEPIEJ Z DODATKIEM PREPARATU DO MYCIA OPRYSKIWACZY ?CZYSTY OPRYSKIWACZ?
    ? JEŻELI NA PLANTACJI UŻYWANA JEST OCHRONA CHEMICZNA DO OCHRONY NACI PRZED CHOROBAMI , NALEŻY KONIECZNIE PAMIĘTAĆ O ZACHOWANIU WŁAŚCIWEGO ODSTĘPU POMIĘDZY ZABIEGIEM CHEMICZNYM A ZASTOSOWANIEM POLYVERSUM
    o PREPARATY ZAWIERAJĄCE CHLOROTALONIL (GWARANT, BRAVO) ? MIN 10 DNI
    o PREPARATY OPARTE NA STRUBULURINACH (AMISTAR) ? 5 ? 7 DNI

Widać zatem, że kurcze można go stosować kompleksowo.
    Nie stosowałam bo właśnie wycelowanie w odpowiednią pogodę nieco mnie odstraszam ale może sprawdzę czy, jak mówi Pomidorry “dupy nie urwał”.

Pomidorry, co zatem Twoim zdaniem jest lepsze?

Zapisz się do newslettera