Administratorzy grupy

 • Ikonka

Ochrona warzyw przed chorobami i szkodnikami

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 4 lat, 6 mies. temu

Ochrona warzyw przed chorobami i szkodnikami

rekord Amaxone w oprysku

 • Ikonka Użytkownik pomidorry napisał 5 lat, 3 mies. temu:

  Hej
  Słyszeliście o rekordzie firmy amazone w powierzchni opryskanej w ciągu doby?
  Ponad 1000 ha.kur..cze to ponad 40 ha na godzinę. Nieźle co?
  Pozdro

 • Ikonka Użytkownik gosiazu napisał 5 lat, 3 mies. temu:

  Tak, czytałam…

  Zadanie jakie postawili sobie pracownicy Amazone polegało na wykonaniu oprysku samosiewów rzepaku na 15 różnych polach. Do oprysku zastosowano roztwór glifosatu w dawce 100 l/ha. Pola należące do jednego z niemieckich gospodarstw były zróżnicowane zarówno pod względem wielkości opryskiwanych roślin, jak i obecności słupów, drzew czy hydrantów. Współpracujący z opryskiwaczem ciągnik wyposażono w system automatycznego kierowania na bazie sygnału RTK. Obsługa opryskiwacza odbywała się przez terminal Amatron 3 wykorzystując funkcję automatycznej obsługi zaworów i sekcji na nawrotach.
  Wykorzystując 103,2 tys. l cieczy roboczej w ciągu doby ekipa Amazone wykonała oprysk na powierzchni 1032 ha. Średnia wydajność pracy opryskiwaczem UX 11200 ze zbiornikiem o pojemności 12 tys. l wyniosła 43 ha/h. Maszyna z belką polową o szerokości 40 m przyczepiona była do ciągnika Fendt o mocy 330 KM, który w trakcie ustanawiania rekordu jechał z prędkością 13 do 15 km/h. W najlepszych warunkach pogodowych zestaw rozwijał prędkość nawet 17 km/h. O dużym zróżnicowaniu pól świadczy zakres uzyskiwanych wydajności częściowych od 38 do 45 ha/h na najlepszej parceli.
  Poziom cieczy roboczej uzupełniany był na postoju z beczkowozu o pojemności 21 m3 oraz 1000-litrowego pojemnika na środek ochrony roślin. Czas napełnienia zbiornika kształtował się między 10:55 a 13:45 min. Półtorej godziny zajęły przejazdy miedzy polami.

  Jak myślicie, dlaczego glifosat?

Zapisz się do newslettera