Administratorzy grupy

• Ikonka

Ochrona warzyw przed chorobami i szkodnikami

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 2 lat, 4 mies. temu

Ochrona warzyw przed chorobami i szkodnikami

Srebrna papryka, co to?

• Ikonka Użytkownik mamakini napisał 2 lat, 6 mies. temu:

Witam.

Tydzień temu posadziłam do gruntu zdrową, dobrze wyrośniętą rozsadę papryki. Teraz patrzę a większosć liści jest jakby srebrna. Nie wiem czy czasami liście nie są rozwarstwione – nie mogłam dokładnie tego obejrzeć.
    Może to porażenie przez słońce? Nie były pryskane, podlewane wieczorem – nie wypaliło nic liści.

Poraziło to coś liście głównie starsze. Środek jeszcze jakoś się trzyma, wygląda na zdrowy. Będę obserwowała.

Czy ktoś ma pomysł co to jest?
    Dodałabym zdjęcie, ale nie można

• Ikonka Użytkownik mieczysław napisał 2 lat, 5 mies. temu:

Czy to czasami nie jest poparzenie słońcem. Sąsiad tak miał przy wysadzeniu niewielkiej ilości roślin w pole

• Ikonka Użytkownik józef napisał 2 lat, 5 mies. temu:

Też uważam, że to porażenie przez słońce. Czy rozsada była hartowana i czy do gruntu oznacza bez osłony? Bo jeśli tak, to zatsnawiam się czy w ogóle coś z tego wyrośnie.
    Papryka jest wybitnie ciepłolubna. Bez osłony, jeśli nie są wysadzane odmiany najwcześniejsze, których owocowanie przypada na najcieplejszy sierpień, to nie wiem czy plony wyjdą. Wystawa też musi być odpowiednia, osłonięta, nasłoneczniona. Masz to wszystko?

• Ikonka Użytkownik janusz napisał 2 lat, 5 mies. temu:

Jak tam papryka? Moja też raz tak miała. Okazało się, że wystawiłem ją na za duże słońce.
    Przedmówcy mają rację. Porażenie słoneczne. Jak tylko dolne liście padły to będzie ok ale…nie wróżę uprawie dobrze.

Zapisz się do newslettera