Administratorzy grupy

• Ikonka

Ochrona warzyw przed chorobami i szkodnikami

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 1 rok, 11 mies. temu

Ochrona warzyw przed chorobami i szkodnikami

zaraza ziemniaka i alternarioza

• Ikonka Użytkownik wrzesinski napisał 2 lat temu:

Co polecacie na zarazę ziemniaka i alternariozę?

• Ikonka Użytkownik marekm napisał 2 lat temu:

Po zeszłorocznych doświadczeniach mogę polecić na pierwszy zabieg Galben 73WP, potem stosowałem tylko Penncozeb. Stonkę zwalczam Mospilanem, skuteczność bardzo duża.

• Ikonka Użytkownik seba napisał 2 lat temu:

Na te choroby daję Infinito 1,2 l, Antracol 1,8 kg, Pyton Consento 2 l, Curzate 2 kg.
    Pryskam w odstepach 10-14 dni

• Ikonka Użytkownik marcin kropka napisał 2 lat temu:

ja zazwyczaj stosuję Infinito, Pyton i w tym roku chcę zastosować w tym roku dodatkowo Rewus. Nie miałem jeszcze a słyszałem, że jest dobry
    Jak myślicie, ktoś z Was stosował Rewus?

• Ikonka Użytkownik grey napisał 1 rok, 12 mies. temu:

Rewusa nie stosowałem ale zakupiłem środki, które poleca również Marek. Obecna pogoda nie rozpieszcza a i tutaj gdzieś czytałem, że plantacjom zagrażają obie choroby. Trzeba trzymać rękę na pulsie.

• Ikonka Użytkownik dariusz ziemba napisał 1 rok, 11 mies. temu:

Teraz jest wilgotniej i ciepło, zaraza jak wejście to nie popuści. Ja stosuję więc Galben, o którym już tu pisano. Jak dla mnie środek spełnia swoje warunki

A czy ktoś z Was korzysta z systemu NegFry, gdzie na podstawie dostarczanych danych określa się termin wystąpienia zarazy? Czytałem o nim dużo bo interesowałem sie zapobieganiem chorobie. Nie chce mi się pryskać w ciemno, bo akurat są warunki, bo zaraza może uderzyć, bo…

Zapisz się do newslettera