Administratorzy grupy

• Ikonka

Produkcja rozsady; siew nasion, sadzenie roślin

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 4 lat, 6 mies. temu

Produkcja rozsady; siew nasion, sadzenie roślin

produkcja rosady

• Ikonka Użytkownik leon napisał 7 lat, 8 mies. temu:

Mam kolejne pytanie w tym dziale: Jak wyprodukować wysokiej jakości rozsadę?

• Ikonka Użytkownik szymon napisał 7 lat, 8 mies. temu:

hey, Bardzo istotne jest stworzenie już w trakcie produkcji rozsady optymalnych warunków dla rozwoju systemu korzeniowego. Dobrze rozwinięty system korzeniowy gwarantuje lepsze przyjęcie się rozsady, szybszy rozwój rośliny i lepsze odżywianie części nadziemnej oooo:)

• Ikonka Użytkownik radek napisał 7 lat, 5 mies. temu:

witam, rozwiązaniem moze być zastosowanie nawozów organiczno-mineralnych, opartych na koncentracie z alg morskich z dodatkiem fosforu i potasu.

• Ikonka Użytkownik pietruszka napisał 6 lat, 10 mies. temu:

Bardzo ciekawe w temacie – nowość – http://www.youtube.com/watch?v=CTWOCrrzk2E

• Ikonka Użytkownik karoldziubas napisał 4 lat, 10 mies. temu:

Żeby mieć dobrą rozsadę trzeba:
    - mieć dobry materiał siewny od sprawdzonego dostawcy
    - zastosować dobrej jakości podłoże zasobne w produkty odżywcze, odpowiednio wilgotne, lekkie
    - zapewnić odpowiednią ilość światła
    - rozsadę dokarmiać w formie płynnej Można w tym celu stosować nawozy wieloskładnikowe lub pojedyncze/kompleksowe. Na rynku jest także szeroka oferta nawozów zawierających wyciągi z alg
    - oczywiście ważna jest odpowiednia temperatura i hartowanie roślin przed wysadzeniem na miejsce stałe
    trzeba też zadbać o odchwaszczanie itp żeby rozsada nie była wybiegnięta

• Ikonka Użytkownik adam napisał 4 lat, 10 mies. temu:

Po ile rozsada pora jest dostępna na ten sezon?

• Ikonka Użytkownik pomidorry napisał 4 lat, 10 mies. temu:

a może ktoś zamawiał już rozsadę pomidora gruntowego i podzieli się ceną?

• Ikonka Użytkownik józef napisał 4 lat, 9 mies. temu:

Ja nie wiem a też bym się dowiedział. Jak się nie podzwoni po dostawcach czy nie porozmawia ze znanymi już to lipa. Ewentualnie mogę podać ile kosztują nasiona. Sobie panowie rozsadę zrobią ;)

• Ikonka Użytkownik adamp napisał 4 lat, 8 mies. temu:

Dokarmianie rozsady to podstawa. Tutaj gdzie jest opisane dobrze dokarmianie sałaty. U mnie bez tego ani rusz. Z płynnym dokarmianiem jest o wiele lepsza, lepiej przygotowana do wysadzenia i szybkiego wzrostu.
    Jeszcze jest siarkowanie ale to przy cebuli. Z tym do czynienia nie miałem.
    No i sadzenie rozsady jest ważne. Skracanie korzeniu, przy niektórych warzywach skracanie liści.

Zapisz się do newslettera