Administratorzy grupy

• Ikonka

Produkcja rozsady; siew nasion, sadzenie roślin

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 4 lat, 4 mies. temu

Produkcja rozsady; siew nasion, sadzenie roślin

rozsada kapusty wczesnej

• Ikonka Użytkownik mandaryn78 napisał 7 lat, 6 mies. temu:

witam!mam problem z sadzonką kapusty,która ma zaburzenia we wzroście a mianowicie pożółkły jej dolne liście i jednocześnie nie ma tendencji do tworzenia korzeni.Rozsada jest popikowana w multiplaty 54 otworki w substracie hartman pH5’5-6’5.Wschody były dobre a owe zaburzenie wystąpiło po rozpikowaniu. rozsadę traktowałem bioalgenem i goemarem goteo efektów brak. Proszę o poradę.

• Ikonka Użytkownik brassica napisał 7 lat, 6 mies. temu:

Kolego a nie przenawoziłeś podłoża? Jakie masz zasolenie podłoża? A może za mokro jest?

• Ikonka Użytkownik brassica napisał 7 lat, 6 mies. temu:

Jak możesz to wrzuć foty

Witam co do przennawożenia to robiłem analize i wynik jest ok zasolenie na poziomie 0,8NaCl/litr pH6,8 ale niedobory makro szczególnie P. Prawdopodobnie doszło do zagłodzenia rozsady i w wyniku małego światła jakie było w lutym były to czynniki które nie stymulowały rozwoju korzeni. obecnie sytuacja sie poprawiła po zastosowaniu preparatu asani i nawozu peters profesional 10-52-10.Pozdrawiam.

• Ikonka Użytkownik pomidorry napisał 7 lat, 6 mies. temu:

Ile dawałeś Asahi na roślinę, jakie stężenie? Słyszałem ze ten Asahi to zajebisty preparat

Steżenie 0,1 % czyli 10ml na 10l wody + nawóz zabiegi dolistne wieczorem.

• Ikonka Użytkownik pomidorry napisał 7 lat, 6 mies. temu:

A Goemaru nie stosujesz; albo Kelpaka?

Goemar goteo i bioalgen stosowałem ale bez wyrażnego efektu a kelpaku nie znam. Moim zdaniem owe preparaty są na pewno dobre jak inne czynniki tj. podłoże i jego skład a także pogoda współgrają z rośliną.

• Ikonka Użytkownik pietruszka napisał 6 lat, 8 mies. temu:

O rozsadzie sporo na kanale YT BioAgris np http://www.youtube.com/watch?v=Ih1cLT7LvdA

120 ton z hektara kapusty – http://www.youtube.com/watch?v=WFkeOM629gc

• Ikonka Użytkownik pro ogrodnik napisał 4 lat, 8 mies. temu:

Bardzo ciekawa wymiana doświadczeń.Skorzystam z wiedzy przy własnej rozsadzie kapusty. Będę miał, jak zwykle, głowiastą białą, ale wchodzę też z czerwoną.
    Zastosuję, jak zwykle, multipalety.
    Siewy w połowie lutego, więc już najwyższy czas rozejrzeć się za odmianami i przypomnieć technikę produkcji rozsady ;)

• Ikonka Użytkownik donald napisał 4 lat, 5 mies. temu:

Ostatnio też widziałem gdzieś podobny problem i wyszło, że podłoże było zasolone. Człowiek podlewał jakąś zawiesiną, która maksymalnie zasalała podłoże. U niego siewki rosły dobrze do pewnego momentu. Potem wszystko szlak trafiał.
    Może u ciebie też jest zasolenie. Zawsze, jak mam takie problemy robię analizę gleby. Działanie po omacku tylko naciaga na zbędne koszty a ile sie nie wyśpisz to już twoje.

Zapisz się do newslettera