Administratorzy grupy

• Ikonka

Produkcja rozsady; siew nasion, sadzenie roślin

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 4 lat, 5 mies. temu

Produkcja rozsady; siew nasion, sadzenie roślin

Rozsada sałaty

• Ikonka Użytkownik gospodarz napisał 4 lat, 9 mies. temu:

Witam.Dotąd uprawiałem sałatę w tunelu foliowym, nieogrzewanym. W tym roku wchodzę do tunelu ogrzewanego i szklarni ogrzewanej.
    Jest duża różnica w postępowaniu między tymi obiektami?
    Siew nasion chcę rozpocząć koło połowy stycznia.

• Ikonka Użytkownik natan napisał 4 lat, 9 mies. temu:

Jeśli tunel czy szklarnia są ogrzewane nie widzę żadnego powodu do kombinowania z terminem siewu nasiona na rozsadę i następnie sadzenia. Jak jest grzane to jest ciepło i tyle. Rośliny będą rosły. Można zakładać uprawę całoroczną, z odpowiednim postępowaniem z podłożem itd.

• Ikonka Użytkownik adam napisał 4 lat, 9 mies. temu:

Polecam rozsade sałaty z firmy Schwante. Będziesz zadowolony. Kostka super sprawowana. Rośliny wyrównane.

• Ikonka Użytkownik eugeniusz napisał 4 lat, 9 mies. temu:

a ja mam sałatę masłową Ranger.Przeczytałem o niej w 2012 roku na portalu
    http://e-warzywnictwo.pl/index.php/odmiany-salaty-maslowej_5102.html

Z tego zestawienia można wybrać sałaty do każdego typu uprawy
    Polecam

• Ikonka Użytkownik natan napisał 4 lat, 9 mies. temu:

W ciepłej szklarni czy ogrzewanym tunelu praktycznie każda sałata się udaje. Odmian jest mnóstwo a uprawa praktycznie całoroczna.

• Ikonka Użytkownik wawrzyn napisał 4 lat, 8 mies. temu:

Schwante? Polskich firm nie ma na rynku?
    Skąd w ogóle wziąć namiary na tą firmę? Szukam po internecie i nie widzę nic, co pomogłoby mi podjąć decyzję, czy kupić od nich rozsadę sałaty?

• Ikonka Użytkownik kamil kołaczkowo napisał 4 lat, 8 mies. temu:

Wawrzyn, na dobrą sprawę możesz sobie kupić nasiona i sam zrobić rozsadę zamiast kupować gdzie indziej ;)

Aby przygotować rozsadę sałaty, już w lutym można wysiać nasiona sałaty do płytkich pojemników bądź niedużych skrzynek wypełnionych odkwaszonym torfem bądź specjalnym podłożem do wysiewu warzyw. Nasion nie wysiewa się zbyt gęsto, a po wysianiu przykrywa je cienka warstwą podłoża i delikatnie zrasza wodą. Pojemniki z wysianymi nasionami należy ustawić na parapecie okna i zapewnić temperaturę 18-20 stopni Celsjusza. Podlewać trzeba regularnie, ale niezbyt obficie.
    Gdy siewki sałaty wypuszczą pierwsze listki, należy rośliny przepikować: każdą roślinę do oddzielnego niedużego pojemnika (można na przykład wykorzystać plastikowe pojemniki po jogurtach ? trzeba tylko w dnie wyciąć otwór) do substratu torfowego. Posadzone młode roślinki trzeba systematycznie podlewać.

I obyś miał wystarczająco dużo parapetów hahaha

• Ikonka Użytkownik zamiara maciej napisał 4 lat, 7 mies. temu:

Można też siać bezpośrednio do na palety, do wielodoniczek. Ograniczy się czas na pikowanie, roślina od samego początku będzie miała dobre warunki wzrostu. Nie będzie trzeba bawić się chyba, że masz jakiś uczniów na praktykach itd ;)
    Swego czasu nasiałem, napikowałem się i nasadziłem po dziurki. Nauka z tego taka, że trzeba sie nachapać, a to nie jest koniecznością

• Ikonka Użytkownik adamp napisał 4 lat, 7 mies. temu:

Polecam Gospodarstwo Rolno – Ogrodnicze K&W DOBIECCY Brudzew 46, 62-814 Blizanów
    Mają bardzo dobrą jakość rozsady sałaty. Kupuję i jestem zadowolony. Prowadzą pełen zakres prac fitosanitarnych u siebie, dostosowują się do wymagań i w ogóle ich praca jest wysokich lotów.

Zapisz się do newslettera