Administratorzy grupy

• Ikonka

Produkcja rozsady; siew nasion, sadzenie roślin

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 4 lat, 7 mies. temu

Produkcja rozsady; siew nasion, sadzenie roślin

siew cebuli ozimej

• Ikonka Użytkownik Artur napisał 7 lat, 2 mies. temu:

Hej, Na sadzenie cebuli ozimej już jest za późno, a co z dymką do kiedy można wysadzać? Dzięki za info.

• Ikonka Użytkownik mirek napisał 7 lat, 2 mies. temu:

Uprawa cebuli z siewu ozimego, jako wysoce dochodowa, stała się w ostatnich latach popularna w Polsce. Ale jest już za późno…

• Ikonka Użytkownik ona napisał 7 lat, 1 miesiąc temu:

za późno się obudziłeś…

• Ikonka Użytkownik sylwia napisał 7 lat temu:

po nie wczasie już! Musisz czekać rok :(

• Ikonka Użytkownik klaudia napisał 5 lat, 1 miesiąc temu:

Ja, pierwszą cebulę ozimą wysiałam na własne ryzyko. 100% poszło. Wszystko wymarzło. Gdzieś tam wyczytałam, że coś tam koło listopada, więc zrobiłam siew prawie przed przymrozkami.
    To była głupota.
    Potem douczyłam sie, ze w Skierniewicach, w Instytucie oszacowano, że cebula wymarza przy – 15. Jesli chodzi o listopad, to w tym terminie cebula powinna być w fazie 3-4 liści i szyjki o średnicy 5-8 mm. Wtedy ma jakieś szanse. Żeby tak było siew musi być pomiędzy 10 a 25 sierpnia.

I jeszcze pomocna informacja:
    Wymagania cebuli ozimej w stosunku do stanowiska są podobne do wymagań cebuli z siewu wiosennego. Ważnym jest jednak, aby roślina przedplonowa była zebrana, bądź przyorana, co najmniej na około 2-3 tygodnie przed wysiewem nasion.
    Wiosną, po ruszeniu wegetacji, kiedy w niskich temperaturach rozkład materii organicznej jest spowolniony, cebula ozima może odczuwać głód azotu. Wymaga więc w miarę wczesnego zasilania szybko działającym nawozem bogatym w ten pierwiastek, jak guano, suszony pomiot ptasi, czy gnojówka pochodzące z gospodarstw ekologicznych.

Reasumując:
    - siew w sierpniu
    - w listopadzie faza 3-4 liści i szyjki ok 8 mm
    - wiosną cebula ruszy w odpowiednim terminie

Powodzenia

• Ikonka Użytkownik antoni napisał 5 lat, 1 miesiąc temu:

Orientujecie się ile w tym roku posiano cebuli zimującej? W tym sezonie na wczesnej można było zarobic

• Ikonka Użytkownik mieszko napisał 5 lat temu:

No właśnie, gdzie szukać takich informacji?

• Ikonka Użytkownik dariuszm napisał 4 lat, 11 mies. temu:

A jak tam Wasza cebula? Piękną wiosne mamy tej zimy. Coś się ruszyło w przyrodzie? Miałem siać cebulę ozimą ale jakoś zaniechałem i teraz zastanawiam się czy nie na wyrost był mój strach/

Zapisz się do newslettera