Administratorzy grupy

• Ikonka

Produkcja rozsady; siew nasion, sadzenie roślin

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 4 lat, 5 mies. temu

Produkcja rozsady; siew nasion, sadzenie roślin

siewki selera

• Ikonka Użytkownik filip napisał 7 lat, 9 mies. temu:

Witam wszystkich! Doradźcie proszę jak sobie poradzić z zamieraniem siewek selera? Kilka dni po wschodach szlak mi je trafił ostatnio. Pozdrawiam

• Ikonka Użytkownik ala napisał 7 lat, 9 mies. temu:

Musisz zdiagnozować od czego zamierają. Może to być Nisczyk zjadliwy jeden z najgroźniejszych atakujących między innymi cebulę i seler. Nie chce straszyć ale jeśli to właśnie niszczyk to na polu opanowanym przez niszczyka nie powinno się przez 5-10 lat uprawiać roślin takich jak (cebulowe, czosnek, pietruszka, seler, ziemniak, groch i bób)

• Ikonka Użytkownik Marian napisał 7 lat, 4 mies. temu:

Może- parch selera to grzyb atakujący warzywa z rodziny selerowatych

• Ikonka Użytkownik ogórki napisał 4 lat, 8 mies. temu:

A ja zastanawiam się czy to nie zgorzel siewek, po prostu… Jak się słyszy tętent myśli się o koniu, a nie o zebrze…Po co człowieka od razu straszyć niszczykiem zjadliwym?
    Lepiej prowadzić produkcję rozsady w warunkach dobrych fitosanitarnie, mieć zabezpieczone nasiona przed grzybami, ewentualnie jeszcze podlać czymś przeciwgrzybiczny a jak to nie pomoże, robić analizy gleby pod kątem niszczyka ;)

• Ikonka Użytkownik cebulaxx napisał 4 lat, 8 mies. temu:

Koledzy a czy przycinanie rozsade selera? U Krasoń i tak robią ponoć rozsada jest dużo lepsza. Sztywniejsza grubsza.

• Ikonka Użytkownik józef napisał 4 lat, 8 mies. temu:

Tak, czytałem, że przycinanie u selera robią w celu poprawy jego pokroju i rozbudowania części podziemnej. Też tnie się rozsadę pora.
    Ani jednego, ani drugiego cięcia rozsady osobiście nie stosowałem.

Zapisz się do newslettera