Administratorzy grupy

• Ikonka

Przygotowanie stanowiska pod uprawę

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 4 lat, 5 mies. temu

Przygotowanie stanowiska pod uprawę

uprawa dyni

• Ikonka Użytkownik mlody napisał 7 lat, 3 mies. temu:

witam, czy ktoś z was sadzi dynie? warunki uprawowe mnie głównie interesują? prosze podzielcie sie swoją wiedzą:)

• Ikonka Użytkownik Marian napisał 7 lat, 2 mies. temu:

Najważniejsze ze dynia nie jest wrażliwa na przedplon ? może być uprawiana po wszystkich roślinach z wyjątkiem należących do tej samej rodziny:)

• Ikonka Użytkownik Artur napisał 7 lat, 1 miesiąc temu:

Dynie lubią rosnąć na miejscach jasnych i ciepłych. Rosnąc w cieniu wydają mizerne plony.

• Ikonka Użytkownik nowy napisał 7 lat temu:

Witam, Aby warzywo mogło się prawidłowo rozwijać potrzebuje temperatury około dwudziestu pięciu stopni.

• Ikonka Użytkownik ogórki napisał 4 lat, 12 mies. temu:

Optymalna temperatura wzrostu dyni to 25°C. Dlatego też pod ich uprawę trzeba wybrać stanowisko ciepłe i słoneczne lub uprawiać pod osłonami. Gdy ktoś uprawia dynię na mniejsze potrzeby moze siać nasiona na odpowiednio utworzonych pryzmach, prawie kompostowych. Gleba narzucona na pryzmę jest ciągle ciepła, musi byc mocno podlewana i, dzięki rozkładającym się roślinom w głębszych warstwach ma odpowiedni poziom związków.
    Rośliny potrzebują dużo wody. Związane jest to z dużą
    powierzchnią liści oraz płytkim systemem korzeniowym. Przy niedoborze wody owoce są mniejsze, zwierają jednak więcej suchej masy i są słodsze.
    Dynia ma też duże wymagania glebowe. Gleba powinna być przewiewna, żyzna i przepuszczalna, o średniej lub wysokiej zawartości azotu
    (uprawiamy w pierwszym roku po oborniku).Może być uprawiana na różnych typach gleb, z wyjątkiem zlewnych, ciężkich i zimnych. Najlepsze pod jej uprawę są średnio zwięzłe, o znacznej zawartości
    próchnicy, żyzne, przepuszczalne i przewiewne, szybko nagrzewające się, o odczynie zbliżonym do obojętnego. Przy odpowiednim nawożeniu i dostatecznym zaopatrzeniu roślin w wodę na glebach tych uzyskuje się z reguły bardzo wysokie plony.

• Ikonka Użytkownik pomidorry napisał 4 lat, 12 mies. temu:

Cześć OGORKU
    podpowiedź proszę jakie odmiany z firmy Clause uprawiać na kostkę a jakie do dekoracji bo widzę ze w marketach 2 złote za sztukę to minimum.

• Ikonka Użytkownik ogórki napisał 4 lat, 12 mies. temu:

Są różne rodzaje dyni. Dynia piżmowa, makaronowa, dobrze znana hokkaido, również dynia masłowa, Indomatrone, Kogigu i wiele innych. Niektóre wyglądają jak ozdobne, ale wcale takimi nie są. Pomidorry musisz więc sprecyzować swoje pytanie.

Firma Clause posiada w swojej ofercie kilka odmian dyni. W zależności od zapotrzebowania można wybrać najlepszą dla siebie. W myśl zasad z wsi Wawrzeńczyce można zasiać je wszystkie.

• Ikonka Użytkownik kamil kołaczkowo napisał 4 lat, 11 mies. temu:

Ja napisze, że nie uprawiam dyni hektarami, ale nieco jej mam. Zawsze wysiewałem. Teraz robię rozsadę w doniczkach. Jak mozna wysadzić roślinę w glebę mam już ją na jakimś etapie rozwoju. Dzięki temu mam zawsze dojrzałe dynie a te z siewu niekoniecznie mi dochodziły. Najpierw pukałem się w głowę, potem polecam.

• Ikonka Użytkownik józef napisał 4 lat, 7 mies. temu:

Nie mam dużo dyni. Sieją ją raczej na własne potrzeby + jakiś targ czy coś.
    Teraz już wysiałem nasiona do doniczek. Będę je trzymał w domy gdzieś do maja tzn werandowanie itd też będzie. Jak będzie ciepło przed ogrodnikami wysadzę rozsadę pewnie szybciej, ja pryzmy kompostowe pracujące.
    Takie przyspieszenie zawsze daje mi dobre plony no i dynia zawsze dojrzewa. Nie raz mi nie dojrzewała, jak siałem tradycyjnie w ziemię itd.

Zapisz się do newslettera