Administratorzy grupy

• Ikonka

Zwalczanie chwastów

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 6 mies. temu

Zwalczanie chwastów

chwasty w czosnku

• Ikonka Użytkownik kuchnia warzyw napisał 4 lat, 5 mies. temu:

koledzy, co dać na chwasty w czosnku. boję się, że czosnek odchoruje jak zrobię zły oprysk a z drugiej strony, szczególnie gwiazdnica, perz i tych żółtych, drobnych.

• Ikonka Użytkownik gospodarz napisał 4 lat, 5 mies. temu:

Stosuję stomp albo agil. Wszystkie chwasty ładnie mi schodzą. Polecam jednak dobrze przygotowywać glebę przed sadzeniem czosnku bo ograniczona ilosć chwastów i ograniczone opryski lepiej wpływają na czosnek

• Ikonka Użytkownik zygmunt napisał 4 lat, 5 mies. temu:

A co sądzicie o Mefisto Pro 05 EC oraz Pilot 10 EC.
    Mefisto jest na jednoliścienne i pech a Pilot między innymi na chwastnicę, której u mnie jest sporo.
    Stosowaliście może i możecie coś mi powiedzieć

• Ikonka Użytkownik adamp napisał 4 lat, 5 mies. temu:

Megisto jest do zwalczania perzu właściwego, chwastnicy jednostronnej, włośnicy zielonej, miotły zbożowej, owsa głuchego i innych chwastów jednoliściennych (po ich wzejściu) w niektórych roślinach rolniczych,warzywnych.
    Najlepiej działa w cieple i odpowiedniej wilgotności i jak jest zimno i sucho działa wolniej. Działą po około tygodniu od oprysku, co mnie zdziwiło bo myślałem, że oprysk się nie udał. Podobno gdy pada po 3 godz od oprysków nie wpłynie to na działanie ale tego akurat nie zaobserwowałem, bo nigdy nie miałem takiej sytuacji.
    No i stosowałem i na czosnek i na rzepak na przykład

Zapisz się do newslettera