Administratorzy grupy

• Ikonka

Zwalczanie chwastów

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 1 rok, 11 mies. temu

Zwalczanie chwastów

chwasty w ziemniakach

• Ikonka Użytkownik sasza napisał 2 lat, 1 miesiąc temu:

witam. czym pryskać ziemniaki na chwasty powschodowo? Stosowałem przed wschodami ale nie bardzo wzięło a teraz już na powtorke za późno bo gdzie niegdzie ziemniaki na wierzchu

• Ikonka Użytkownik mieczysław napisał 2 lat temu:

Ja stosuję zawsze Afalon – koncentrat w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, doglebowo i nalistnie, na jednoroczne chwasty dwuliścienne w uprawach ziemniaka, marchwi, pora, pietruszki, grochu jadalnego, selera korzeniowego i naciowego, kukurydzy.

Stosuję ok 1.5 l / ha bezpośrednio przed wschodami roślin ziemniaka, po uprzednim obredleniu i zabronowaniu pola. Nie wykonywać zabiegu na liście ziemniaków.

• Ikonka Użytkownik józef napisał 2 lat temu:

A co stosujecie na oset i skrzyp na uprawach? Mam tego całkiem sporo i o ile oset ładnie schodzi przy większości herbicydów, ze skrzypem jest większy problem

• Ikonka Użytkownik zygmunt plon napisał 2 lat temu:

Na skrzyp działa duże wapnowanie bo lubi zakwaszone gleby. Podobno też chwastox bierze skrzypa. nie miałem nigdy problemów więc mówię, co słyszałem

• Ikonka Użytkownik dariuszm napisał 2 lat temu:

Na skrzypa jest pewnie z 10 środków i chyba 3 substancje aktywne. Z tego co pamiętam to tylko w jednoliściennych
    Zalecam zalecenia IOR

• Ikonka Użytkownik zygmunt napisał 2 lat temu:

cześć, mam pytanie, jaki jest dobry środek na perz w ziemniakach, cena nie gra roli, musi być skuteczny. Zasadziłem ziemniaki na polu nie uprawianym kilka lat, mocno zaperzonym. Część perzu zebrałem i spaliłem ale nadal jest go sporo. Drugie pytanie, to kiedy wykonuje sie taki oprysk, przed obsypywaniem czy po, sadziłem 1 maja, troche zawaliłem sprawe, bo nie pryskałem wczesną wiosną przed sadzeniem, ani jesienią zeszłego roku.

• Ikonka Użytkownik adamp napisał 2 lat temu:

przed wschodami ziemniaków na perz Roundup , po wschodach po obsypywaniu, gdy ziemniaki mają kilkanaście cm Pantera, Perenal, Focus ultra. przy okazji można zniszczyć dwuliścienne, np komosę. Wtedy stosujesz np. Sencor, Dancor itp.

• Ikonka Użytkownik jedyny napisał 2 lat temu:

Titus + Sencor to najlepsze znana mi ochrona ziemniaka prze chwastami jedno i dwuliściennymi.
    Dawke mozna podzielic ma 2 zabiegi, lub jednorazowo. Zabieg wykonuje sie gdy ziemniaki osiągną ok 15cm wysokości.
    Żaden inny oprysk nie daje takich efektów. Stosuje go juz od kilkunastu lat.

• Ikonka Użytkownik seba napisał 2 lat temu:

U mnie najlepsze efekty daje Fusilade Forte + Sencor aż do zbiorów.

• Ikonka Użytkownik krzycho napisał 2 lat temu:

Na chwasty dałem narazie Chwastox przedwschodowo 4 l/ha, a później pryskam Sencor + Targa z uwagi na dużą ilość perzu. Jestem zadowolony. Nie muszę potem kobinować.
    A jakie ilości środków stosujecie. Ja nie raz zastanawiam się czy nie zawyżają polecanych ilości żeby wszystko ładnie zeszło

• Ikonka Użytkownik kuchnia warzyw napisał 2 lat temu:

a co stosować na osty? Przedwschodowo to ok Linurex, afalon, sencor ale powschodowo chciałem titus tylko nie wiem czy jest odpowiednio dobry. Ktoś nim działał i był zadowolony?

• Ikonka Użytkownik wawrzyn napisał 1 rok, 12 mies. temu:

Titus bierze oset.Pryska sie nim jak ziemniaki mają 10 cm. Teraz mają nieco więcej, co ;) W innych uprawach na oset pryskałem Lontrelem i spalił wszystkie. Możesz wypróbować.

• Ikonka Użytkownik krzycho napisał 1 rok, 12 mies. temu:

Jedynie z Sencorem trzeba ostrożne, to niektóre odmiany są na niego wrażliwe, np. Vineta.

Stosując Titusa trzeba pamiętać, że nie pryskać nim jeżeli pryskało się zoocydami fosforoorganicznymi czyli np dursban na robaka.Nie spotkałem się z tym osobiście, ale kilka osób mówiło tą informację.

• Ikonka Użytkownik barbara napisał 1 rok, 11 mies. temu:

Mam kilka odmian ziemniaków. Moze ktoś z Was wie jak w praktyce reaguje Vineta na oprysk Sencorem? Słyszałem, że w jako jednej z nielicznych odmian ziemniaków środek ten tutaj może spowodować uszkodzenia. Prawda to?

• Ikonka Użytkownik pro ogrodnik napisał 1 rok, 11 mies. temu:

Taak! Nie polecam bo u mnie połowa dawki spowoduje zatrzymanie wegetacji na praktycznie dobre 2 tygodnie a w ostateczności obniżkę plonu. Jeśli nie ma innego wyjścia to można zastosować Sencor ale w ostateczności. Osobiście miałem porównanie bo obok siebie rosła vineta denar i karlena i idealnie było widać zahamowanie rozwoju.

Zapisz się do newslettera