Administratorzy grupy

• Ikonka

Zwalczanie chwastów

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 2 lat temu

Zwalczanie chwastów

Odchwaszczanie pekinki

• Ikonka Użytkownik oskar napisał 2 lat temu:

Pierwszy raz uprawiam kapustę pekińską. Co polecacie na chwasty? Do tej pory zastosowałem to, co przy kapuście głowiastej białej i było ok. Teraz zwątpiłem bo czytam, że pekinka ma za krótki okres wegetacji żeby pryskać ją herbicydami. No sorry, ale mam na pole z motyką wybiec? Pomóżcie, dajcie jakieś pomysły bo mnie chwasty zaleją

• Ikonka Użytkownik bez napisał 2 lat temu:

No niestety, u pekinki jest jak u upraw ekologicznych, kilkakrotne bronowanie, odchwaszczanie ręczne, zapobieganie.

To piszą na jednej ze stron
    Ze względu na krótki okres wegetacyjny, na plantacjach kapusty pekińskiej nie wolno stosować żadnych herbicydów. Jest to bardzo uciążliwe i wielu producentów chętnie ominęłoby ten zakaz. Niektórzy próbują korzystać z zaleceń przygotowanych dla kapusty głowiastej i odchwaszczać herbicydami przygotowanymi dla tego gatunku, co jest istotnym błędem.

Plantacje kapusty pekińskiej można odchwaszczać metodami nie wymagającymi stosowania herbicydów. Ważna jest także profilaktyka, m. in. uprawa kapusty na stanowiskach wstępnie jak najmniej zachwaszczonych oraz unikanie nawozów organicznych, które mogą zawierać nasiona chwastów.

Ja kiedyś uprawiałem pekińską. Cena była interesująca ale agrotechnika wykończyła mnie nieco.

• Ikonka Użytkownik adamp napisał 2 lat temu:

Herbicydy nie są dopuszczone do stosowania w uprawie kapusty pekińskiej, dlatego teżnegatywne skutki powodowane przez chwasty należy ograniczać zabiegami profilaktycznymii pielęgnacyjnymi.

• Ikonka Użytkownik janusz napisał 2 lat temu:

Koledzy mają rację, Pekinki nie można odchwaszczać herbicydami. Ja mam metodę wywoływania chwastów wiosną a potem sadzenie rozsady kapusty.To deszczowanie pola, które pobudza chwasty do kiełkowania, a po ok. 7-10 dniach wykonanie bronowania lub zastosowanie agregatu uprawowego, które niszczą kiełki nasion i siewki chwastów, a jednocześnie przygotowują glebę do sadzenia.

Zapisz się do newslettera