Administratorzy grupy

• Ikonka

Zwalczanie chwastów

Grupa publiczna ostatnia aktywność: 6 mies. temu

Zwalczanie chwastów

Roundup w cebuli

• Ikonka Użytkownik brassica napisał 7 lat, 8 mies. temu:

Hej
    jak stosujecie Roundup w cebuli? Ja w ubiegłym roku troche poparzyłem rośliny. Słyszałem że niektórzy kładą włókninę żeby podglądac czy pod nią rośliny wychodza i wówczas stosują herbicyd.Takie postęlowanie się slrawdza z Roundupem w uprawach cebuli?

• Ikonka Użytkownik krzysiek9170 napisał 7 lat, 8 mies. temu:

Ja stosuje tuz przed wschodami cebuli ale trzeba pilnowac żeby jeszcze nie wschodziła wystarczy ze juz długie kiełki.

• Ikonka Użytkownik ona napisał 7 lat, 8 mies. temu:

Dla cebuli z dymki i z rozsady – w 7-10 dni po posadzeniu rozsady. W przypadku ponownych wschodów chwastów zabieg można powtórzyć, ale nie później niż na 6 tygodni przed zbiorem. pozdrawiam

• Ikonka Użytkownik pomidorry napisał 7 lat, 8 mies. temu:

Kolezanko chyba coś krecisz. jak bys posadziła rozsade cebuli i popryskała Roundup to bys pozamiatała na zawsze. Roundup wypali wszystko co zielone.
    Oj oj preparaty chyba się tobie pomieszały. moze o Goalu myslałaś.

• Ikonka Użytkownik ona napisał 7 lat, 8 mies. temu:

Pomidorry oczywiście myślałam o Ramrod? Flo 480 SC też na “R”

• Ikonka Użytkownik mandaryn78 napisał 7 lat, 8 mies. temu:

Hahaha chichichi ramrod i satecid są od kilku lat nie dostępne.Ja osobiście w cebuli z siewu od lat używam roundup lub klinik i nie miałem przypadków negatywnego działania na siewki oczywiście musi być spełnione kryterium zachowania kontroli kiełkowania nasion cebuli.Owe środki mają tendencje do kilkudniowej aktywności na glebie .Można też zamiast roundupu zastosować reglone lud basta mniejsze ryzyko zniszczenia cebuli tylko większy koszt zakupu środka.

• Ikonka Użytkownik pietruszka napisał 6 lat, 11 mies. temu:

Ciekawe – http://www.youtube.com/watch?v=ZVN82ctudrg

• Ikonka Użytkownik donald napisał 4 lat, 7 mies. temu:

Coraz bardziej zastanawiam się nad Roundupem. Słyszałem, że wcale nie jest taki wspaniały i nie działą jedynie na zielone części roślin. Czy to prawda, że potrafi na długo zatruć glebę i może nie palić kiełkujących potem roślin ale spowolnić ich wzrost?

Zapisz się do newslettera