21.02.2016
Paweł Skrzynecki prezentuje odmiane Barbaro F1

Polecane na sezon 2016 odmiany cebuli do przechowywania, typu amerykańskiego i hiszpańskiego – Seminis

W kolejnej odsłonie odmian cebuli szczególnie polecanych przez przedstawicieli firm do produkcji w 2016 r. prezentujemy mieszańce cebuli do przechowywania, typu amerykańskiego i hiszpańskiego hodowli Seminis.

Baldito F1 - odmiana typu Rijnsburger o okresie wegetacji 118 dni; bardzo dobre zdolności przechowalnicze – do długiego przechowywania; wyrównany plon cebul handlowych; średnica większości cebul pomiędzy 60-80 mm; w wielu testach odmiana niejednokrotnie osiągała plony rzędu 70 t/ha; wysoka jakość łuski oraz niska polowa podatność na mączniaka rzekomego.

Baldito F1

SV3557ND F1 – nowa, wczesna odmiana cebuli w typie Rijnsburger o okresie wegetacji około 112 dni; silny wigor i bardzo dobra zdrowotność szczypioru; cebule wyrównane, kuliste, o wysokim udziale frakcji 60-80 mm; mocna łuska i wysoka twardość cebul; bardzo wysoki plon ogólny i handlowy, również po przechowywaniu; wysoka tolerancja na przedwczesne pobudzenie podczas przechowywania; niska polowa podatność na mączniaka rzekomego; silny system korzeniowy gwarantuje wysoką tolerancję na niekorzystne warunki uprawy i wierne plonowanie na różnych stanowiskach glebowych; wysoka przydatność do obierania dzięki dużemu rozmiarowi cebul i wysokiej zawartości pojedynczych stożków wzrostu.

SV3557ND F1

Bennito F1 – cebula typu Rijnsburger o okresie wegetacji 127 dni; odmiana do długiego przechowywania, nawet do końca czerwca; cebule kuliste, bardzo twarde z cienką szyjką; wysokiej jakości plon cebul handlowych, duży udział cebul w kalibrze 60-80 mm i większym.

Bennito F1

Exacta F1 - rozmiar jumbo-colossal (bardzo duża); silny wigor i szybki wzrost gwarantują wczesny plon dużych cebul; są one kształtne, kuliste, o cienkiej szyjce, białe w środku; delikatny smak; duża zawartość suchej masy (przetwórstwo na susz i mrożenie); wysoka tolerancja na wybijanie w pędy nasienne.

Exacta F1

Golden Spike F1 – pewny, wczesny i bardzo wysoki plon dużych cebul; atrakcyjna łuska; silny system korzeniowy; przechowywanie do końca grudnia; przeznaczona do obierania jak i na susz oraz mrożenie.

SV4774 NW F1 – cebule wyrównane, kuliste, twarde i bardzo dużych rozmiarów; umiarkowanie mocna i ciemna łuska; bardzo wysoki plon ogólny i handlowy z przewagą cebul o średnicy powyżej 80 mm; wyjątkowo wysoka zawartość pojedynczych stożków wzrostu; wierne plonowanie nawet w trudnych warunkach uprawowych; bardzo silny szczypior i rozbudowany system korzeniowy zapewniają wysoką zdrowotność i efektywne wykorzystanie składników pokarmowych w każdych warunkach.

SV4774NW F1

SV6646NW F1 – cebule wyrównane, kuliste, bardzo dużych rozmiarów. Kilku warstwowa łuska o miedzianym kolorze. Bardzo wysoki plon ogólny z przewagą cebul powyżej 80 mm. Mocny, silnie rozbudowany system korzeniowy pozwala na uprawę w różnych warunkach glebowych. Wysoki udział pojedynczych stożków wzrostu.

Małgorzata Srebro


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.