02.12.2019
0X7A8301

Sięgnij po maksymalne korzyści w uprawie papryki!

Maximinus – ekspresowa wczesność i wybarwienie – przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się czemu tak wielu producentów wybiera Maximinusa.

W zeszłym sezonie do bogatego grona papryk tunelowych Seminis dołączyła nowa odmiana  – Maximinus. Jest to odmiana hodowli amerykańskiej, testowana w polskich warunkach przez okres 3 lat. Owoce typu block osiągają masę 250-300 g i cechują się bardzo grubą ścianką bez tendencji do mikrospękań. To co wyróżnia tą odmianę to kolor owocu, który jest bardzo ciemny, wręcz “czereśniowy”. Wybarwianie owoców jest bardzo szybkie po całej powierzchni – doskonale wybarwia się nawet późną jesienią.

Maximinus jest odmianą bardzo wczesną (według naszych badań wcześniejszą od Red Knight) i generatywną, dlatego poleca się poderwać pierwsze owoce na zielono. Pierwsze zbiory zawsze są w wyższej cenie dlatego warto postawić właśnie na tę odmianę. Owoce utrzymują swoja wysoką jakość przez cały sezon uprawy, także podczas wysokich temperatur i słonecznych dni. Dzięki wczesności papryka ta dobrze sprawdza się również w późniejszych terminach sadzenia, po kapuście pekińskiej czy sałacie.

Nasza nowość cechuje się krzakiem o średnim wigorze, dzięki temu prace pielęgnacyjne wykonuje się łatwo i szybko. Mniejsza masa liściowa to także mniejsze zużycie wody oraz nawozów. Owoce osadzone są na piętrach o krótkich międzywęźlach.

Maximinus ma przewagę cech generatywnych, dlatego bardzo dobrze wiąże owoce na poszczególnych piętrach, nie ma tendencji do zrzucania zawiązków, nawet w trudnych warunkach uprawy.

Odmiana ma bogaty pakiet odporności Tm:0 (Tobamovirus) oraz Xcv: 0-5, 7-9 (Xanthomonas), która powoduje bakteryjną plamistość liści.

Maximinus cieszy się bardzo dobrą opinią producentów, którzy mieli ją w uprawie. Przede wszystkim wyróżniła się super wczesnością, dobrym wiązaniem owoców oraz ciemnym kolorem. Odbiorcy w punktach skupu także dostrzegli wyróżniający się kolor Maximinusa na tle konkurencji oraz wysoką jakość owocu i atrakcyjną szypułkę.

Jeżeli jeszcze nie uprawiałeś tej odmiany – czas najwyższy przejść na nowy poziom jakość i i wczesności. Czas posadzić odmianę Maximinus!

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami terenowymi Seminis, jak i na naszą stronę seminis.pl

Artykuł reklamowy


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.