21.10.2011
pieniądze

454 miliony złotych przekazała ARiMR 312 tys. rolników w ciągu czterech pierwszych dni realizacji dopłat ONW za 2011 r.

  

W 2011 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjęła ponad 700 tys. wniosków o przyznanie tzw. płatności ONW. Jest to pomoc przeznaczona dla rolników, których gospodarstwa położone są na obszarach górskich i innych obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania. Od poniedziałku 17 października ARiMR rozpoczęła wypłatę  tego wsparcia, na które przeznaczono w sumie ok. 1,3 miliarda złotych. W ciągu czterech pierwszych dni realizacji tych dopłat, Agencja przekazała ponad 312 tys. rolników 454 mln zł.

Według planów Agencji do końca października br. na konta bankowe rolników zostanie przekazane około 600 mln zł, co stanowi  ok. 44% ogólnej koperty finansowej przeznaczonej na wypłaty w ramach ONW. Natomiast do końca 2011 r. rolnicy otrzymają z tytułu tych dopłat około miliarda zł. Pozostałe 300 milionów złotych w ramach płatności ONW trafi do rolników na początku przyszłego roku.

Tak szybka realizacja dopłat ONW jest możliwa dzięki bardzo dobrej organizacji i zaangażowaniu pracowników ARiMR zajmujących się rozpatrywaniem wniosków i wypłatą pieniędzy. 

Departament Komunikacji Społecznej

Źródło: arimr.gov.pl


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.