Zarejestruj się aby skorzystać ze wszystkich funkcji serwisu

s-700-x

Nowe produkty “Jakość z Natury Carrefour”

Carrefour realizując strategię transformacji żywieniowej wzbogaca linię “Jakość z Natury Carrefour” o cztery nowe produkty: pomidory, ogórki, buraki i ser pleśniowy.

Przeczytaj całość
ziemniaki

Łódzkie: Rolnicy protestują przeciw zbyt niskim cenom skupu ziemniaków

Około 100 rolników ze stowarzyszenia Unia Warzywno?Ziemniaczana protestuje przeciw zbyt niskim cenom skupu ziemniaków przed Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach. Rolnicy czekają na przedstawiciela resortu rolnictwa, by przedstawić swoje postulaty.

Przeczytaj całość
IMG_2545

Ardanowski nowym ministrem rolnictwa

Prezydent Andrzej Duda powołał posła PiS Jana Krzysztofa Ardanowskiego na nowego ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Jak podało w poniedziałek biuro prasowe resortu rolnictwa, poprzednik Ardanowskiego Krzysztof Jurgiel złożył rezygnację z powodów osobistych.

Przeczytaj całość
IMG_6017a

Projekt: Cebula z rozsady 90-dniowej. Zimująca może czuć się zagrożona

Cebula z rozsady 90-dniowej po 2,5 miesiącach uprawy miała główki powyżej 8 cm. A użyta do produkcji odmiana nie wybiła w pędy kwiatostanowe.

Przeczytaj całość
New & Used

Agrarada uruchomiła sklep internetowy z częściami

Firma Agrarada uruchomiła międzynarodowy sklep internetowy dostarczający oryginalne części zamienne do maszyn, takich marek jak Grimme, Asa-Lift, Holaras, Ferbo, Vaia, itp.

Przeczytaj całość
Ziemniaki w koszu

14 dni na konsultacje projektu zmian w rozporządzeniu dot. młodych ziemniaków

Projekt zrównuje nazwy – ziemniaki “wczesne” i “młode”, by w ten sposób objąć je kontrolą i nadzorem zgodnie ze światowymi normami dla takiego rodzaju płodów rolnych.

Przeczytaj całość
ziemniaki1

Analiza GUS: straty przechowywanych warzywach na poziomie ubiegłego sezonu

Do przechowywania w okresie zimy 2017/2018 przeznaczono około 4,7 mln t ziemniaków, tj. ok. 51,3% zbiorów z 2017 r. (w roku poprzednim ok. 50,6%).

Przeczytaj całość
IMG_2442

Susza już zbiera żniwo na polach. Deficyt wody sięgnął nawet 229 mm

Na bardzo dużych obszarach Polski wystąpiły niedobory wody wynoszące ponad 170 mm. Plony wielu upraw będą niższe co najmniej o 20% w skali gminy w stosunku do plonów uzyskanych przy średnich wieloletnich warunkach pogodowych – podają naukowcy z IUNG-PIB w Puławach.

Przeczytaj całość
zbior grochu kombajnem ploeger

Bardzo, bardzo słaba wydajność plantacji grochu

a Kujawach w minionym tygodniu rozpoczęto zbiór grochu na zielone nasiona. Niestety plony są bardzo słabe, w wielu przypadkach na poziomie 2 ton/ha.

Przeczytaj całość
syngenta 1

Pokaz Polowy Sałaty Syngenta w lustrzance

W przygotowanej na Pokaz Polowy Sałaty Syngenta kolekcji odmian znalazło się wiele nowości oraz uznanych już na rynku kreacji – można było porównać rośliny z dwóch terminów nasadzeń (20 oraz 30 kwietnia).

Przeczytaj całość
Zapisz się do newslettera