Zarejestruj się aby skorzystać ze wszystkich funkcji serwisu

Laboratorium1

Rynek hurtowy Bronisze rozpoczął współpracę z laboratorium UO-Technologie

Utworzenie na Rynku w Broniszach, przez laboratorium UO-Technologia, punktu poboru próbek owoców i warzyw pozwoli producentom i dystrybutorom łatwiej przekazać produkty do badania.

Przeczytaj całość
IMG_6662

Rynek warzyw – raport IERiGŻ

W kwietniu 2017 r., w porównaniu z marcem br., w skupie na rynek produktów świeżych, wyższe były ceny marchwi (o 2%) i pieczarek (o 3%), a niższe ceny kapusty białej (o 2%) i buraków ćwikłowych (o 8%).

Przeczytaj całość
a

Raport o stanie plantacji cebuli: 21 czerwiec 2017 r. – okiem agronoma On-Zin

Oceniam, że w drugiej dekadzie czerwca wiele jest pól z cebulą, które nie prognozują dobrze. Około 60 procent plantacji cebuli w naszym kraju nadrobiło w rozwoju i rokuje optymistycznie.

Przeczytaj całość
IMG_1813

Firmowo podczas spotkania “Rozsada bez tajemnic”

Bogata oferta odmian warzyw, nawozów czy podłoży do produkcji ogrodniczej towarzyszyła spotkaniu “Rozsada bez tajemnic” w zakładzie produkcyjnym Grupy Producentów Rozsad Krasoń w Świętej.

Przeczytaj całość
ziemniaki

Raport IERiGŻ – rynek ziemniaków

Jak czytamy w raporcie w dużym hurcie ceny wynoszą 330 -430 zł/tonę. Średni poziom cen ziemniaków na targowiskach w końcu kwietnia, wg danych MRiRW, wyniósł 0,74 zł/kg, wobec 0,95 zł/kg w analogicznym okresie 2016 r.

Przeczytaj całość
Szyszko01

PSL: Szyszko chce ściągnąć z rolników 850 mln zł

Teraz, gdy OSN ma zostać objęty cały kraj dawki nawozowe zostaną mocno ograniczone dla wszystkich rolników. Dla przykładu: plon pszenicy wyniesie wówczas nie 10 t/ha, ale 5 t/ha.

Przeczytaj całość
pomidory

Ukraina: Zmniejszono rozmiar kontyngentów dla pszenicy i przecieru pomidorowego

Parlament Europejski i unijna Rada doszły do porozumienia w sprawie tzw. autonomicznych środków handlowych (ATM) dla Ukrainy.

Przeczytaj całość
cebula

Ceny cebuli w Polsce (8.06.2017)

W okresie od 29 maja do 8 czerwca 2017 roku ceny cebuli białej w odniesieniu do poprzedniego tygodnia pozostały niezmienne.

Przeczytaj całość
P6134948

Zmienna pogoda, a chwasty w cebuli. Jest na to sposób!

Boxer 800 EC jak obiecuje hasło reklamowe producenta to preparat skuteczny w zwalczaniu kluczowych chwastów. Czy obietnice producenta znajdują potwierdzenie w praktyce?

Przeczytaj całość
pl_logo

Hortico przeznaczy 822 tys. tj. 0,07 zł na akcję na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy

Uchwała w sprawie podziału zysku za rok 2016 r. będzie przedmiotem obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy zwołanego na dzień 30.06.2017 r.

Przeczytaj całość
Zapisz się do newslettera