Zarejestruj się aby skorzystać ze wszystkich funkcji serwisu

susza

Do 100 tys. zł na zabezpieczenie gospodarstw przed suszą. Niebawem ruszy nabór wniosków

Pieniądzerolnicy mogą przeznaczyć m.in. na inwestycje chroniące gospodarstwa przed suszą, czyli budowę zbiorników wodnych albo zakup systemów nawadniających.

Przeczytaj całość
ziemniaki1

Co przyniesie obecny sezon na europejskim rynku ziemniaka?

Wg danych Eurostatu, w UE-28 w 2018 r., ziemniaki uprawiano na 1,7 mln ha, czyli na 1,6% wszystkich gruntów ornych UE.

Przeczytaj całość
kapusta

Bronisze: Są problemy z podażą warzyw

W mijającym tygodniu kapusta biała kosztowała 5-6 zł/szt., kalafior 4-6 zł/szt., fasolka 8-10 zł/kg, a krajowe ziemniaki kosztowały 2-2,5 zł/kg.

Przeczytaj całość
0X7A9456

Merytoryczny Dzień Otwarty Papryki u Jankowskich

Dzień Otwarty Papryki zorganizowany w gospodarstwie Eweliny i Łukasza Jankowskich w miejscowości Dęba koło Przytyku był okazją do zdobycia wiedzy z różnego zakresu, przydatnej w produkcji tego warzywa.

Przeczytaj całość
ogórki

Mniej warzyw na rynku w Broniszach z powodu suszy

Krzewy pomidorów i ogórków nadal “odpoczywają”, a przez to ich ceny są dość wysokie: pomidory kosztują 5-8 zł/kg, a ogórki około 4 zł/kg.

Przeczytaj całość
0X7A8574

Ogórek Octopus ceniony w wielkotowarowej produkcji

Dlaczego Octopus? Osoby zainteresowane uzyskaniem odpowiedzi na to pytanie zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego. Syngenta

Przeczytaj całość
IMG_1668

Onion Study Tour 2019

Onion Study Tour 2019 wystartował wczoraj (29 lipca) i potrwa do 2 sierpnia. W tym roku spotkanie organizowane przez firmę Hazera odbywa się w Holandii (ubiegła edycja była w USA), gdzie osoby oddane temu warzywu odwiedzą i odkryją jeden z największych na świecie krajów eksportujących cebulę.

Przeczytaj całość
warzywa...

Resort rolnictwa będzie odgórnie wyznaczać ceny skupu owoców i warzyw

Dwa razy do roku Ministerstwo Rolnictwa będzie ogłaszać ceny referencyjne dla wybranych grup owoców, warzyw i produktów rolnych. Skupowanie ich poniżej cen ustalonych przez resort będzie prawnie zabronione.

Przeczytaj całość
otwarcie

Cenne wiadomości z Pomidorowych Warsztatów w Płaskocinie

Firma BASF Polska (właściciel marki Nunhems) wspólnie ze Zrzeszeniem Plantatorów Owoców i Warzyw w Łowiczu zorganizowała Pomidorowe Warsztaty Polowe w ramach projektu edukacyjnego.

Przeczytaj całość
Print

Takii i Go Products przedstawiają UNIO

26 lipca 2019 r. – Specjalista w dziedzinie uszlachetniania roślin Takii i producent dymki cebuli Go Products wzmacniają swoją współpracę, wprowadzając na rynek “UNIO” – nową markę dymki cebuli.

Przeczytaj całość
Zapisz się do newslettera