Zarejestruj się aby skorzystać ze wszystkich funkcji serwisu

ziemniaki

Raport IERiGŻ – rynek ziemniaków

Jak czytamy w raporcie w dużym hurcie ceny wynoszą 330 -430 zł/tonę. Średni poziom cen ziemniaków na targowiskach w końcu kwietnia, wg danych MRiRW, wyniósł 0,74 zł/kg, wobec 0,95 zł/kg w analogicznym okresie 2016 r.

Przeczytaj całość
Szyszko01

PSL: Szyszko chce ściągnąć z rolników 850 mln zł

Teraz, gdy OSN ma zostać objęty cały kraj dawki nawozowe zostaną mocno ograniczone dla wszystkich rolników. Dla przykładu: plon pszenicy wyniesie wówczas nie 10 t/ha, ale 5 t/ha.

Przeczytaj całość
pomidory

Ukraina: Zmniejszono rozmiar kontyngentów dla pszenicy i przecieru pomidorowego

Parlament Europejski i unijna Rada doszły do porozumienia w sprawie tzw. autonomicznych środków handlowych (ATM) dla Ukrainy.

Przeczytaj całość
cebula

Ceny cebuli w Polsce (8.06.2017)

W okresie od 29 maja do 8 czerwca 2017 roku ceny cebuli białej w odniesieniu do poprzedniego tygodnia pozostały niezmienne.

Przeczytaj całość
pl_logo

Hortico przeznaczy 822 tys. tj. 0,07 zł na akcję na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy

Uchwała w sprawie podziału zysku za rok 2016 r. będzie przedmiotem obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy zwołanego na dzień 30.06.2017 r.

Przeczytaj całość
pieniadze_XS

ARiMR wypłaciła rolnikom 97,09 proc. z puli środków na płatności bezpośrednie za 2016 r.

Do 12 czerwca 2017 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaciła rolnikom 14,183 mld zł, czyli 97,09 proc. szacowanej do wypłaty puli środków na płatności bezpośrednie za 2016.

Przeczytaj całość
pieniądze

Zmiana wysokości limitów

Doświadczenia uzyskane podczas pierwszego naboru wniosków będą podstawą do ewentualnej zmiany zakresu pomocy, czy też grupy docelowej w tym działaniu.

Przeczytaj całość
mATERUIA--SEIWNY

Dopłaty do materiału siewnego – zbliża się koniec terminu na składanie wniosków

W związku z tym, że dzień 25 czerwca przypada w niedzielę to za ostatni dzień terminu złożenia wniosku uważa się najbliższy następny dzień powszedni, tj. poniedziałek 26 czerwca 2017 r.

Przeczytaj całość
IMG_1715

“Rozsada bez tajemnic” – relacja ze spotkania cz.1

Grupa Producentów Rozsad Krasoń otworzyła dla zwiedzających drzwi swojej nowoczesnej 3 hektarowej szklarni w Świętej, koło Złotowa.

Przeczytaj całość
Wiktor Długosz

WIKTOR DŁUGOSZ (Awimex) ODSZEDŁ OD NAS

Z przykrością informujemy że w związku z nagłą chorobą, w dniu 8 czerwca br. odszedł od nas założyciel i właściciel firmy Awimex, Wiktor Długosz.

Przeczytaj całość
Zapisz się do newslettera