Zarejestruj się aby skorzystać ze wszystkich funkcji serwisu

safe_image.php

Lidl rozpakowuje kolejne warzywa bio. Sieć wprowadza innowacyjne znakowanie naturalnym światłem

Bez opakowania, bez papieru, bez tuszu i kleju, tylko sam produkt – taka forma sprzedaży BIO warzyw i owoców jest możliwa.

Przeczytaj całość
Image-1

ADOB po raz kolejny liderem rynku nawozów dolistnych!

Jak wynika z badań wykonanych przez agencję badawczą Kynetec nawozy dolistne firmy ADOB były w minionym sezonie ponownie produktami, po które rolnicy i ogrodnicy sięgali najczęściej. Powierzchnia (SDV) na której zastosowano w Polsce nawozy ADOB wyniosła ponad 2 miliony hektarów.

Przeczytaj całość
otwarcie b16

Broer BV 70 lat na rynku. 70 lat specjalizuje się, tworzy świat dymki

W 2019 roku firma Broer BV (spółka firmy Bejo Zaden) obchodzi zacny jubileusz, 70 lat specjalizuje się, tworzy świat dymki. W listopadzie w swoim zakładzie w miejscowości Creil w Holandii podczas uroczystego świętowania można było zwiedzić firmę Broer ? najnowocześniejszy na świecie obiekt do przechowywania cebuli i przygotowania towaru do sprzedaży.

Przeczytaj całość
IMG_5967

Cracovia Horti 2020

Zapraszamy na konferencję warzywnicza Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, al. 29 Listopada 46 w Krakowie. Spotkanie odbędzie się 15 grudnia br.

Przeczytaj całość
mlody_rolnik

Niemiecki rynek otwiera się na Ukraińców

Szacuje się, że może to spowodować odpływ nawet 500 tys. ukraińskich pracowników z Polski, chociaż aż 70 proc. z nich jest zadowolonych z pracy w Polsce. Wśród kluczowych zalet wymieniają m.in. bliskość językową i kulturową.

Przeczytaj całość
ziemniaki1

Wysokie ceny ziemniaków

Tegoroczne zbiory ziemniaków nie należały do zbyt udanych. Mimo większego areału uprawy – 310 tys. hektarów – zbiory są o 11 proc. niższe. Eksperci szacują, że wyniosą niewiele ponad 6,5 mln ton. Dlatego ceny ziemniaków są wysokie.

Przeczytaj całość
IMG_5089

O porach pod Łęczycą

Spotkanie, zorganizowane przez firmy Enza Zaden, Yara Poland, Piobar i Biocont, spotkało się z dużym zainteresowaniem ogrodników z Polski centralnej, którzy przybyli, aby obejrzeć nowe odmiany oraz pokazy kombajnowego zbioru i czyszczenia porów, a także wysłuchać zaleceń nawożenia i ochrony roślin tego gatunku.

Przeczytaj całość
0X7A8690

Cebula stan rynkowy. Tygodniowo importowaliśmy 250 TIRów cebuli

Prognozuje się, że polskiej cebuli zabraknie, a w pierwszej połowie 2020 będzie to silniej odczuwalne. Aktualnie na rynku część towaru nadaje się do pilnego przerobienia.

Przeczytaj całość
ursus

Ursus z tymczasowym prezesem. Ryszard Matkowski trafił do zarządu

Ryszard Matkowski uzupełnił skład zarządu Ursusa. Tymczasowo będzie pełnił rolę prezesa po tym, jak z tej funkcji na początku tygodnia zrezygnował Arkadiusz Miętkiewicz.

Przeczytaj całość
dyrektywa-azotanowa-moze-narazic-rolnikow-na-ogromne-straty-81ce

Wyższe kary za nieprzestrzeganie programu azotanowego w 2020 roku

Ponad 3 tysiące złotych kary za złe przechowywanie obornika i ponad 2 tysiące złotych za nieprawidłowe stosowanie nawozów. Takie sankcje nakłada ministerstwo gospodarki morskiej na tych rolników, którzy nie będą przestrzegać zasad programu azotanowego w 2020 roku.

Przeczytaj całość
Zapisz się do newslettera