Zarejestruj się aby skorzystać ze wszystkich funkcji serwisu

warzywa-skrzynska

Ceny skupu wielu warzyw na niższym poziomie niż przed rokiem

Mimo spadku, ceny skupu większości warzyw (m.in. cebula, kapusta, pietruszka) kształtują się na niższym poziomie niż przed rokiem.

Przeczytaj całość
na otwarcie11

Sałatowo-rzodkiewkowe spotkanie koło Piotrkowa Trybunalskiego

Przedsezonowe spotkanie z wieloma informacjami ułatwiającymi produkcję sałaty i rzodkiewki w Majkowie Dużym koło Piotrkowa Trybunalskiego zorganizowały firmy Hazera, Lechpasz, Azelis, Bioagris, Agro Smart Lab i Bayer.

Przeczytaj całość
0X7A9872

Rekomendacje odmianowe, nawozowe oraz ochroniarskie na sezon 2020. Spotkania Rijk Zwaan, Yara, FMC oraz ICB Pharma w Kórniku oraz w Niedźwiadach

Jakie odmiany warzyw wybrać, jak żywic rośliny, jak zabezpieczyć je przed chorobami i szkodnikami? Odpowiedzi na te pytania padły na spotkaniu zorganizowanym przez firmy Rijk Zwaan, Yara, FMC oraz ICB Pharma w Kórniku oraz w Niedźwiadach k. Kalisza (Wielkopolska).

Przeczytaj całość
IMG_2673

Już jutro, 9. stycznia Kujawska Konferencja Cebulowa

Organizatorzy zapraszają do udziału (wstęp wolny) w Kujawskiej Konferencji Cebulowej, która odbędzie się 9 stycznia w Radziejowie. Warto, ponieważ program spotkania uwzględnia różne ważne zagadnienia z zakresu agrotechniki produkcji cebuli.

Przeczytaj całość
IMG_6583

Kapusta wczesna już powschodziła w okolicy Łęczycy

Sezon produkcji kapusty wczesnej już rozpoczęty w łęczyckim zagłębiu produkcyjnym.

Przeczytaj całość
Miroslaw_Jablonski_Prezes_Marek_Luczak_SYNGENTA_POLSKA2

Syngenta sponsorem Mirosława Jabłońskiego

Syngenta będzie głównym sponsorem Mirosława Jabłońskiego w sezonie żużlowym 2020. Wychowanek Startu Gniezno w przyszłym roku będzie reprezentował barwy I-ligowego Orła Łódź.

Przeczytaj całość
20191218_101824

Jest już wyszukiwarka środków ochrony roślin

Resort rolnictwa uruchomił nową wersję wyszukiwarki środków ochrony roślin. Ta wiadomość z pewnością ucieszy wielu rolników, bo przez prawie rok wyszukiwarka nie działała.

Przeczytaj całość
arek i Johan

Agrarada obchodzi 20-lecie istnienia. Gratulujemy!

Agrarada świętuje 20 lat istnienia. Firma z siedzibą w południowo-zachodniej części Polski, w pobliżu Wrocławia, została założona 15 grudnia 1999 roku.

Przeczytaj całość
rolnik

W Polsce rolnictwo opłaca się od 50 hektarów

Roczny dochód gospodarstw, które prowadzą rachunkowość, od 2003 roku nie przekroczył 43,5 tys. zł. Rolnicy są rozproszeni, więc dużo płacą za środki produkcji.

Przeczytaj całość
frytki

USA: Brakuje ziemniaków na frytki

Przetwórcy ziemniaków z USA i Kanady mają problemy z dostawami surowca do produkcji frytek. To skutek szkód w uprawach spowodowanych przez złą pogodę.

Przeczytaj całość
Zapisz się do newslettera