AMINO ULTRA – nawozy nowych wyzwań. Polecane producentom warzyw

AMINO ULTRA – nawozy nowych wyzwań. Polecane producentom warzyw

W odpowiedzi na potrzeby rolników i nowe wyzwania firma Intermag wprowadziła na rynek serię nawozów mikroelementowych Amino Ultra. Jest to grupa produktów zawierających kluczowe dla roślin składniki odżywcze: żelazo, mangan, cynk i miedź, a ich przewagą jest ultraszybka przyswajalność.

Aktualnie jednym z większych wyzwań dla producentów rolnych jest niwelowanie skutków stresów, z jakimi rośliny mierzą się w trakcie wegetacji. To także główny priorytet firm nawozowych – dostarczanie na rynek nawozów, które przygotują bądź pomogą roślinom je przezwyciężyć. Rolnicy poszukują nowych rozwiązań, które w trudnych warunkach uprawy pozwolą zwiększyć rentowność produkcji, gdyż czynniki związane ze stresem powodują znaczne spadki opłacalności produkcji roślinnej. Co więcej okna zabiegowe są coraz krótsze, a to sprawia, że nawozy muszą być aplikowane w niekorzystnych dla roślin warunkach. W odpowiedzi na potrzebę dostarczenia plantatorom skutecznych nawozów dostosowanych do zmieniających się warunków klimatycznych, które poprzez możliwość skutecznego odżywiania, nawet w trudnych warunkach uprawy, pozwolą na zwiększenie efektywności upraw -  firmy nawozowe stanęły przed wielkim wyzwaniem.

AMINO ULTRA – nawozy nowych wyzwań

Intermag, jeden z największych w Europie Środkowo-Wschodniej producentów nawozów specjalistycznych i biostymulatorów przeznaczonych dla rolnictwa i ogrodnictwa, wprowadza na rynek nowe, innowacyjne nawozy mikroelementowe AMINO ULTRA. Nowatorska formulacja nawozów na bazie naturalnego roślinnego transportera mikroelementów – glicyny, została opracowana w odpowiedzi na zmiany klimatu na świecie oraz związane z nim coraz trudniejsze warunki uprawy. AMINO ULTRA przeznaczone są dla wszystkich rodzajów upraw. Odznaczają się znacząco szybszą i lepszą przyswajalnością w porównaniu do standardowych chelatów. Posiadają ponad 60% więcej czystego składnika odżywczego, dzięki czemu są znacznie wydajniejsze i pozwalają na osiąganie lepszych efektów biologicznych przy jednoczesnym niższym koszcie aplikacyjnym na hektar.

Opracowanie i wdrożenie nawozów AMINO ULTRA było wieloletnim procesem, który angażował zespoły badawcze chemików, naukowców, rolników i przetwórców. Nawozy zostały przebadane w laboratoriach INTERMAG i sprawdzone w doświadczeniach naukowych prowadzonych m.in. przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Ponadto, zostały przetestowane w warunkach rzeczywistych przez producentów rolnych i ogrodniczych w Polsce i za granicą m.in. w gospodarstwie rolnym Jana Kępy w województwie dolnośląskim. Formulacja nawozów była konsultowana z branżą przetwórczą, przed którą stawiane są coraz wyższe wymagania dotyczące jakości i bezpieczeństwa żywności, obejmujące nie tylko produkt, ale też otoczenie towarzyszące jego wytworzeniu, w tym zastosowane środki do produkcji rolnej i ogrodniczej.

AMINO ULTRA – gama nawozów

W ofercie INTERMAG dostępne są cztery rodzaje nawozów dla upraw rolniczych, sadów, jagodników, upraw warzywnych i roślin ozdobnych:

  • AMINO ULTRA Mn-22: mangan (Mn) – 22 proc. (m/m)  azot (N) – 4 proc. (m/m) + substancja organiczna 25 (proc. s.m.)
  • AMINO ULTRA Zn-24: cynk (Zn) – 24 proc. (m/m) + azot (N) – 4 proc. (m/m) + substancja organiczna 25 (proc. s.m.)
  • AMINO ULTRA Fe-20: żelazo (Fe) – 20 proc. (m/m) + azot (N) – 4 proc. (m/m) + substancja organiczna 25 (proc. s.m.)
  • AMINO ULTRA Cu-24: miedź (Cu) – 24 proc. (m/m) + azot (N) – 4 proc. (m/m) + substancja organiczna 25 (proc. s.m.)

AMINO ULTRA – zalecenia stosowania

Nawozy należy stosować w okresach intensywnego wzrostu i rozwoju roślin w przypadku zdiagnozowania niedoborów manganu, cynku, żelaza lub miedzi w roślinach. Zaleca się wykonanie 2-3 zabiegów w sezonie w 3-7-dniowych odstępach do momentu ustąpienia niedoborów.

AMINO ULTRA Mn-22 Dawka Ilość cieczy użytkowej
Uprawy warzywnicze 0,1-0,6 kg/ha 150-500 l/ha
AMINO ULTRA Zn-24 Dawka Ilość cieczy użytkowej
Uprawy warzywnicze 0,1-0,55 kg/ha 150-500 l/ha
AMINO ULTRA Fe-20 Dawka Ilość cieczy użytkowej
Uprawy warzywnicze 0,1-0,7 kg/ha 150-500 l/ha
AMINO ULTRA Cu-24 Dawka Ilość cieczy użytkowej
Uprawy warzywnicze 0,1-0,3 kg/ha 150-500 l/ha

Nawozy AMINO ULTRA będą oferowane w sezonie 2020 zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych. Warto pamiętać, że nowe nawozy firmy INTERMAG dostępne są w nowoczesnej formie ultragranulatu, który nie pyli i nie zbryla się. Ponadto, cechuje je doskonała rozpuszczalność oraz mieszalność z agrochemikaliami. Nawozy mogą być wykorzystywane do tworzenia zaawansowanych mieszanin zbiornikowych – zweryfikowano mieszalność ze 162 najpopularniejszymi środkami ochrony roślin i wykazano ponad 99 procent mieszalności nawet w mieszaninach wielokomponentowych, przy jednoczesnym braku efektu pienienia podczas rozpuszczania.
To rozwiązanie proekologiczne. Glicyna jako naturalny roślinny transporter mikroelementów ulega szybkiej biodegradacji w środowisku naturalnym. AMINO ULTRA są w pełni bezpieczne zarówno dla roślin, która mogą je wykorzystać w całości, jak i dla środowiska naturalnego.

Informacja prasowa

Zakres dzialalności:

Wiadomości