09.04.2019
uid_130e7d46e4fed4c12834f2a4acdafbca1551715265920_width_907_play_0_pos_0_gs_0_height_515

Ardanowski: podpiszę rozporządzenie dot. znakowania ziemniaków

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski poinformował na sobotniej konwencji PiS w Kadzidle koło Ostrołęki, że w przyszłym tygodniu podpisze rozporządzenie dotyczące znakowania ziemniaków.

“W przyszłym tygodniu podpiszę rozporządzenie, które wprowadzi znakowaniem polską białą-czerwona flagą ziemniaków. Wystąpimy też do Komisji Europejskiej o notyfikację znakowania mięsa, które jest w sklepach” – zapowiedział minister. Dodał, że wszystkie produkty które będą możliwe do oznakowania, będą znakowane flagą, tak by każdy konsument widział, że są to produkty krajowe.

Jak mówił Ardanowski, Polska znakomita żywność powinna być tez doceniana przez konsumentów. “Dlatego chcemy, żeby nasi konsumenci mieli pełną wiedzę co kupują. Dlatego wprowadzamy oznaczenia, żeby ta żywność była łatwo rozpoznawalna” – zaznaczył. Przypomniał, że od września obowiązuje ustawa o znakowaniu żywności. Każda żywność sprzedawana w naszych sklepach musi mieć dokument z jakiego kraju pochodzi. Jest też znak dobrowolny biało czerwona flaga z napisem “produkt polski”. “Chciejcie, żeby ci którzy przetwarzają wasza żywność również tym znakiem chcieli oznaczać” – zaapelował do rolników.

Szef resortu rolnictwa zabierając głos podczas konwencji podkreślił, że katalog pomocy dla rolnictwa jest duży. Zapewnił, że jego partia podejmuje starania i jest zdeterminowana, by uzyskać jak najwięcej środków na rolnictwo z UE. Jednak jak najwięcej dochodów rolników powinno pochodzić z produkcji rolnej.


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.