09.08.2018
indeks

BASF finalizuje procedurę nabycia aktywów od firmy Bayer

- Uzupełnia dzięki temu własne działania z zakresu ochrony roślin, biotechnologii i rozwiązań “digital farming”; rozpoczyna działalność w obszarze nasion i nieselektywnych herbicydów

- Zapewnia przyszły wzrost i długoterminową konkurencyjność

- Zespół Agricultural Solutions powiększa się o około 4500 doświadczonych pracowników

Firma BASF z powodzeniem sfinalizowała nabycie szeregu aktywów od firmy Bayer. Transakcja stanowi strategiczne uzupełnienie działalności firmy w zakresie ochrony roślin, biotechnologii i rozwiązań ?digital farming? oraz oznacza jej wejście do sektora nasion i herbicydów nieselektywnych. Dzięki temu nabyciu, głębokiej zmianie ulega działalność firmy BASF w obszarze rolnictwa – z korzyścią dla naszych klientów i pracowników. Tworzy ono również nowe możliwości wzrostu i zapewnia nam długoterminową konkurencyjność – powiedziała Saori Dubourg, członek Zarządu BASF SE, odpowiedzialna za segment Agricultural Solutions. Z niecierpliwością czekamy na naszą wspólną przyszłość i serdecznie witamy nowych kolegów w BASF.

BASF, w październiku 2017 r. oraz w kwietniu 2018 r., podpisał umowy, w wyniku których nastąpi nabycie aktywów od firmy Bayer, które chce sprzedać w kontekście przejęcia firmy Monsanto, za łączną kwotę wynoszącą 7,6 mld EUR.

Umowy obejmują globalną produkcję glufosynatu amonowego, produkcję nasienną w uprawach rzepaku, bawełny oraz soi w tym potencjał badawczy i hodowlany oraz znaki towarowe na wybranych rynkach. Dodatkowo portfolio BASF rozszerzy się o nasiona warzyw, platformę rozwojową pszenicy hybrydowej, zaprawy nasienne, produkty na bazie glifosatu wykorzystywane w zastosowaniach przemysłowych, kompletną platformę xarvioTM w zakresie “digital farming”, jak również niektóre projekty badawcze dotyczące nieselektywnych herbicydów zapraw na bazie nicieni. Transakcje te zostały pomyślnie zakończone, za wyjątkiem działalności w zakresie nasion warzyw, która powinna zostać sfinalizowana w trzecim kwartale 2018 r.

Klienci skorzystają z nabycia dzięki dostępowi do większej liczby narzędzi, które umożliwią im zwiększenie plonów, podniesienie jakości i rentowności. ?Dysponując skutecznymi rozwiązaniami w całym obszarze – od nasion do zbiorów – realizowanymi dzięki jeszcze większemu potencjałowi i skali innowacji, zwiększamy naszą konkurencyjność na rynku. Oznacza to, że klienci mają dziś prawdziwą możliwość wyboru i pozostanie tak w przyszłości? ? wyjaśnił Markus Heldt, Szef działu Agricultural Solutions w BASF.

Wszystko opiera się na powiększonym zespole doświadczonych specjalistów. Dzięki temu nabyciu do zespołu BASF dołącza około 4500 pracowników. Sprawia to, że jest on silniejszy, bardziej zróżnicowany i bogatszy w wiedzę oraz doświadczenie. To wielka szansa, by uczyć się od siebie nawzajem-? powiedział Vincent Gros, Global Integration Lead. Po miesiącach przygotowań do niezakłóconego transferu przedsiębiorstw i sprawnego wdrażania pracowników, wszyscy są chętni do podjęcia pracy  jako nowy zespół oraz z naszą rozszerzoną działalnością i większymi możliwościami. Wspólnie stworzymy nową i silniejszą firmę BASF działającą w rolnictwie.

W celu odzwierciedlenia procesu rozszerzenia działalności w zakresie rolnictwa, firma BASF zmieniła nazwę działu z Crop Protection [Ochrona Roślin] na Agricultural Solutions [Rozwiązania dla Rolnictwa]. Ponadto dział utworzył nową jednostkę o zasięgu światowym, zajmującą się hodowlą nowych odmian roślin.

basf.pl


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.