14.05.2018
7790e94b-def4-4a6d-ba02-1184097e7ace

Błyszczące Logo z Lubczyny w Zachodniopomorskim

Rzodkiewka Logo w typie paluszek “french breakfast”, w 1/4 biała a w 3/4 czerwona, to nowa propozycja firmy Hazera. Oceńcie jej zgrubienia z warunków produkcyjnych.

Rzodkiewka to chętnie kupowane w okresie wiosennym, ale nie tylko warzyw. Do niedawna na rynku królowały rzodkiewki wybarwione na czerwono z białym korzonkiem. Aktualnie preferencje konsumentów się zmieniają, a co za tym idzie i produkcja. Firma Hazera wprowadziła do swojej oferty odmianę rzodkiewki w typie paluszek “french breakfast”, w 1/4 białą a w 3/4 czerwoną. Hodowca – firma Vilmorin informuje, że za optymalny termin siewu nasion tej odmiany należy przyjąć termin od 1 marca do 1 września.

Rzodkiewka Logo w uprawie polowej

W roku bieżącym na uprawę odmiany Logo zdecydował się Grzegorz Dunowski z Lubczyny (woj. zachodniopomorskie).

Rośliny wytworzyły w tej lokalizacji wyrównane, cylindryczne zgrubienia intensywnie wybarwione i błyszczące. Po umyciu długo zachowywały połysk. Ulistnienie było średniej wielkości, mocno osadzone i ciemnozielone. Z wysiewu nasion pod koniec marca do gruntu, przykryta agrowłókniną, odmiana weszła w fazę dojrzałości zbiorczej w ostatnich dniach kwietnia.

Warto pamiętać, że odmiana Logo jest odporna na mączniaka rzekomego (IR).

Marcin Bartczak

Zdjęcia: W. Jakubowski


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.