15.01.2020
warzywa_sklep

Bronisze: Ceny warzyw pod presją chwilowych niedoborów

Rynek Bronisze w okresie poświątecznym przeżywa okres chwilowych niedoborów. Chodzi przede wszystkim o importowane warzywa spod osłon. Odbija się to niestabilnymi i czasem wyższymi cenami – informuje rynek hurtowy w Broniszach.

Nieznacznie podrożała marchew krajowa – 0,9-1,2 zł/kg za sortowaną ( importowana z Niderlandów na zbliżonym poziomie).

Krajowe ziemniaki Irga i Catania kosztują 1,2-1,33 zł/kg. Duża i stabilna jest podaż ziemniaków importowanych z Beneluxu. Cena waha się od 1,2 do 1,4 zł/kg. Cypryjskie młode ziemniaki są w stabilnej cenie – 3 zł/kg.

Niska jest cena kapusty czerwonej – 0,8 zł/kg i białej 0,75 zł/kg.

Podrożała kapusta pekińska, a jej cena wynosi 2,5-3,5 zł/kg.

Cebula biała krajowa i importowana z Niderlandów kosztuje 1,33 zł/kg.

Krajowe pomidory malinowe w zimowej cenie około 20 zł/kg dla porównania importowane malinowe z Hiszpanii dwa razy tańsze co ma również odzwierciedlenie w walorach smakowych.

Obowiązują również zimowe ceny na krajowe ogórki spod osłon 12-14 zł/kg, w tym sezonie maja silną konkurencję ze strony importowanych z Białorusi i Ukrainy (2 zł na kilogramie tańszych). Tańszą alternatywę mogą stanowić powlekane folią ogórki hiszpańskie w cenie 6 zł/kg.

W niewielki stopniu wahają się ceny hiszpańskich papryk 6,5-7,5 zł/kg, sałaty lodowej 3-3,6 zł/szt, brokuły 6-6,5 zł/kg i cukinii 6,5-7,5 zł/kg.

Bronisze


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.