05.10.2018
Warzywa jpg

Bronisze: Rosnące ceny krajowych warzyw spod osłon spowodowały ich import z Hiszpanii

Jak informuje Rynek Hurtowy Bronisze od plagi upałów ucierpiały warzywa spod osłon. Warzywa gruntowe szczególnie kapustne dotknęła klęska suszy. Ma to obecnie odzwierciedlenie w poziomie cen warzyw, które są wyższe niż w latach ubiegłych.

Upały spowodowały, że rośliny w szklarniach i tunelach doznawały poważnych uszkodzeń. Przez to na przełomie września i października zaobserwowaliśmy znaczący wzrost cen warzyw krajowych spod osłon. Obecnie cukinia na rynku Bronisze kosztuje  3,5-5,5 zł/kg, ogórki szklarniowe od 4 do 5 zł/kg, natomiast gruntowe 4,75-5,5 zł/kg. Bakłażany wyceniane są od 4,5 do 6 zł/kg, fasolka szparagowa kosztuje 3,5-5,5 zł/kg a za paprykę czerwoną trzeba zapłacić od  3,5 do 4,5 zł/kg.

Warzywa korzeniowe i kapustne również zaliczają wysokie zwyżki cen. Kalafior wyceniany jest na 3,5-5 zł za sztukę, kapusta biała od 3 do 4 zł/szt, za marchewkę trzeba zapłacić 1,3-1,7 zł/kg a za cebulę białą od 1,4 do 1,75 zł za kilogram.

Jak donoszą podwarszawskie Bronisze rosnące ceny krajowych warzyw spod osłon spowodowały import konkurencyjnych warzyw z Hiszpanii. Na razie są oferowane cukinie w cenie od 4,5 do 5,5 zł/kg, bakłażany od 5 do 6 zł/kg i papryka żółta i pomarańczowa po 5 i 7 zł za kilogram.

Bronisze


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.