18.12.2014
warzywa

Bronisze: Za warzywa  przed świętami zapłacimy mniej

Grzybowa i keks mogą być w tym roku trochę droższe, reszta potraw wigilijnych będzie tańsza bo surowce do ich przygotowania są tanie. W porównaniu z 2013 rokiem krajowe warzywa. Grzyby, których w tym roku było mało są kilka procent droższe w porównaniu z 2013 rokiem, droższe są też orzechy. Bardzo tanie są jabłka. W ofercie hurtowej są w cenie od 80 do 1 zł.

Znacznie tańsze są  krajowe warzywa. W ofercie hurtowej (oferta dla sklepów) ceny kapusty kiszonej wahają się od 1,85 do 2,20 zł za kilogram, to prawie 40% mniej niż przed rokiem.Kapusta biała jest o połowę tańsza w porównaniu z cenami z 2013 roku. Taniej płacimy także za cebulę, ogórki kwaszone, marchew, buraki czerwone oraz za ziemniaki.

O tej porze ceny pieczarek są o 4% niższe, w porównaniu do ceny sprzed roku, ale tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, tej różnicy nie będzie. Teraz kilogram pieczarek, w ofercie hurtowej, sprzedawany jest na Rynku w Broniszach w cenie od 4,5 do 6,00 zł za kilogram.

Grzyby suszone są około 5% droższe w porównaniu z ofertą z 2013 roku, a to ze względu na znacznie mniejszą ilość grzybów jakie pojawiły się w tym roku w polskich lasach. Ceny grzybów suszonych zróżnicowane, od 60 zł za kilogram tzw. miału gastronomicznego do 600 zł za kilogram kapeluszy borowików. Warto tu podać, że 1 gram kapeluszy borowików to tylko 6 zł.

Bronisze


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.