30.05.2019
chwasty cebula

Cebula – efektywna taktyka zwalczania chwastów powschodowo

Strategia powschodowego zwalczanie chwastów na plantacjach cebuli w bieżącym sezonie to zagadnienie niełatwe w 2019 r, m.in. ze względu na długie wschody roślin, nierównomierną ich wielkość. Jaką taktykę powschodowego zwalczania chwastów na plantacjach przyjąć w bieżącym sezonie, kiedy stosować herbicydy, jak wykonać zabieg? Te kwestie omawia w poniższym filmie dr inż. Janusz Mazurek z Kliniki Roślin.

Zabiegi herbicydowe po wschodach cebuli są jednymi z kluczowych w tej uprawie. Mają duży wpływ na poprawny rozwój rośliny uprawnej oraz w efekcie końcowym na wysokość plonu. Każdy rok jest inny i inne problemy występują w ochronie plantacji przed chwastami. Sezon 2019, to czas kiedy na wielu polach odnotowano niedobory wody, co znacznie wydłużyło okres wschodów cebuli a ponadto przełożyło się na nierównomierne pojawianie siewek na powierzchni gleby. W wielu przypadkach herbicydy zastosowane po siewie z racji suszy nie zadziałały dostatecznie efektywnie. Sumując te czynniki widzimy, że strategia powschodowego zwalczanie chwastów w cebuli w bieżącym sezonie to zagadnienie niełatwe, wymagające analizy banku chwastów, warunków glebowych, sposobu nawożenia itd.

Jaką strategię powschodowego zwalczania chwastów na plantacjach przyjąć w bieżącym sezonie, kiedy stosować herbicydy, jak wykonać zabieg? Te kwestie omawia w poniższym filmie dr inż. Janusz Mazurek z Kliniki Roślin.

Syngenta

Materiał promocyjny


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.